Przed wyborem warto zasięgnąć rady

MIB
opublikowano: 26-08-2010, 13:43

Janusz Pawłowski, koordynator ds. ubezpieczeń i likwidacji szkód komunikacyjnych w ALD Automotive

Jest wiele ofert ubezpieczeniowych, a wybór najlepszego wariantu wymaga doświadczenia i szerokiej wiedzy. Aby nie polegać wyłącznie na sugestiach ubezpieczyciela, warto wesprzeć się opinią specjalisty, który pomoże się zorientować się w szczegółach umowy i wybrać rozwiązania najbardziej odpowiadające potrzebom firmy.

Warto może skorzystać z oferty firmy, która zapewnia ubezpieczenie w ramach kompleksowej usługi leasingu i zarządzania flotą. Dodatkową korzyścią z takiej współpracy jest możliwość przejęcia przez firmę CFM czasochłonnej obsługi likwidacji szkód i kontaktów z ubezpieczycielem, a tym samym — ograniczenie do minimum obowiązków użytkownika. Szczególną uwagę na warunki i koszty ubezpieczenia floty pojazdów powinny zwracać spółki, które są najbardziej narażone na ryzyko wystąpienia szkody. Przykładem mogą być firmy ochrony mienia, farmaceutyczne, z sektora budowlanego czy inżynierii lądowej. Poza branżą, w której firma prowadzi działalność, na ryzyko szkody może także wpływać charakter pracy. O wiele częstsze są szkody spowodowane przez przedstawicieli handlowych niż przez dyrektorów. Zawsze jednak menedżerowie flot mogą kontrolować i poprawiać kulturę jazdy, a także sposób i jakość użytkowania pojazdów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Przed wyborem warto zasięgnąć rady