Przedsiębiorca zapłaci telefonem

opublikowano: 23-08-2017, 22:00

ING Bank Śląski udostępnił firmom mobilne płatności zbliżeniowe. Taka usługa funkcjonuje w banku od marca, ale do tej pory mogły z niej korzystać tylko osoby indywidualne mające Konto z lwem. Obecnie opcja jest dostępna również dla jednoosobowychprzedsiębiorców, korzystających z biznesowego odpowiednika wspomnianego rachunku. W celu zapłaty za pomocą technologii HCE trzeba mieć telefon z systemem Android w wersji minimum 4.4. Powinien on być także wyposażony w moduł NFC, czyli antenę umożliwiającą komunikację zbliżeniową z terminalem w sklepie. Natomiast kartę Mastercard, służącą do płatności HCE, można aktywować w aplikacji mobilnej Moje ING Mobile.

Zbliżeniowa zapłata telefonem jest możliwa po wybudzeniu ekranu smartfona i zbliżeniu urządzenia do POS-a. Do kwoty 50 zł nie trzeba używać PIN-u, a powyżej tej kwoty płatność będzie już wymagać zatwierdzenia takim kodem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Przedsiębiorca zapłaci telefonem