Przedsiębiorcze ministerstwo

opublikowano: 06-12-2018, 22:00

Może nie jesteśmy tygrysem Europy, ale jesteśmy zwinnym, szybko biegnącym kotem — uważa Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

Resort podsumował swoje działania, m.in. 100 zmian dla firm (pakiet wprowadza oszczędności, jednorazową amortyzację do 100 tys. zł, mniej obowiązków sprawozdawczych, łatwiejszą księgowość, itd.) i Konstytucję biznesu — pakiet pięciu ustaw, w tym prawo przedsiębiorców i ulga na start. MPiT uważa, że to dzięki zmianom wzrosła liczba zakładanych działalności jednoosobowych — codziennie rejestruje się ponad 900 przedsiębiorców. Z kolei wprowadzenie ustawy o innowacyjności podwoiło liczbę podatników, którzy skorzystali z ulgi na B+R, a nakłady po raz pierwszy przekroczyły 1 proc. PKB.

7 mld zł Tyle w 10 lat pozwolą zaoszczędzić zmiany wprowadzone przez prawo przedsiębiorców…

8 mld zł …takie oszczędności zapewni początkującym firmom ulga na start…

4 mld zł …tyle zostanie w kieszeniach przedsiębiorców przez 10 lat dzięki pakietowi MŚP, który wejdzie w życie 1 stycznia…

5,4 mld zł …tyle zaoszczędzą dzięki tzw. małemu ZUS, który od 1 stycznia 2019 r. wprowadza niższe składki dla najmniejszych firm…

1,3 mld zł …a takie oszczędności przyniosą e-akta — skrócenie obowiązku przechowywania do 10 z 50 lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu