Czytasz dzięki

Przedsmak Grexitu

Witold Zajączkowski, DM BOŚ
opublikowano: 07-07-2015, 18:59

Dzisiejsza sesja zaczęła się od umiarkowanego wzrostu, ale tym niewielkim plusem cieszyliśmy się zaledwie 2 godziny.

Potem wykres się osuwał, a po 15:30 dosłownie się zawalił. Była to reakcja na mocną przecenę po otwarciu w USA z Grexitem w tle. Wyprzedaż ogarnęła cały indeks WIG20 za wyjątkiem PGNiG, które wzrosło 2,7 proc.

Przyczyną spadków była informacja o tym, że grecka delegacja przyjechała na rozmowy nieprzygotowana, bez innego planu reform. Jeśli wczoraj były jeszcze nadzieje na podjęcie rozmów po referendum, to dzisiejsze informacje wskazują raczej na wystąpienie Grecji z unii walutowej. Pozycja Ciprasa po referendum umocniła się i prawdopodobnie realizuje on plan Putnia na rozbicie jedności UE.

Bardzo trudno wyrokować na następne dni. Strach, który opanował dziś rynki ulegnie wyczerpaniu i czeka nas odreagowanie. Może pojawić się jakaś nadzieja na porozumienie, która wywoła silny ruch w górę. Jeśli dziś nie dojdzie do pozytywnych ustaleń w ramach szczytu UE, to jutro czeka nas z rana kontynuacja spadków. Na to wszystko nakłada się negatywny dla banków i nie tylko dla nich, scenariusz dojścia PIS do władzy, który wygenerował wyraźny trend spadkowy. Sprzedających jest wielu a kupujących brakuje. Dzisiejszy 2,4 proc. spadek wygenerował tylko 595 mln. dla WIG20, więc trend spadkowy nie odwróci się póki co.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Witold Zajączkowski, DM BOŚ

Polecane