PRZEGLĄD PRASY -- 2 grudnia

Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego "PEPEES" S.A.
02-12-2002, 07:49

Przegląd najważniejszych wiadomości, które ukazały się w polskiej prasie w poniedziałek, 2 grudnia.

RZECZPOSPOLITA

Premierzy Grupy Wyszehradzkiej uzgodnili wspólną taktykę w ostatniej fazie negocjacji z Unią Europejską. Na niedzielnym spotkaniu w Budapeszcie premierzy rządów Polski, Węgier, Czech i Słowacji dyskutowali na temat duńskich propozycji finansowych. (s.1)

W sobotę został formalnie powołany koncern Polskie Huty Stali, który grupuje cztery polskie huty: im. Sendzimira, Katowice, Cedler i Florian. Może się on stać partnerem na rynku europejskim. (s.B1)

W grudniu Komisja Europejska chce podpisać z Polską oraz z 11 innymi państwami spoza UE porozumienie o jednorazowej, pełnej liberalizacji rynku transportu lotniczego. Dla PLL LOT oznacza to nowe możliwości rozwoju. (s.B1)

Holenderska spółka East Spring International zainwestuje 30 milionów złotych w ciągu dwóch lat w Uzdrowisko Nałęczów. W styczniu Holendrzy kupili od skarbu państwa 85 procent akcji uzdrowiska. (s.B3)

Polskiemu sektorowi IT grozi stagnacja jeśli w 2003 roku nie zacznie się realizacja dwóch megakontraktów informatycznych w sektorze finansowym, chodzi o systemy dla grupy PZU i banku PKO BP. (s.B4)

Cztery krajowe banki mogą przejąć kontrolę nad Bankiem Przemysłowym. Są to: BISE, BWE, Dominet Bank i Westdeutsche Landesbank. Obecny właściciel Banku Przemysłowego nie spełnił obietnic i nie dokapitalizował go. W efekcie spółkę czeka drastyczny program obniżki kosztów. (s.B5)

GAZETA WYBORCZA

Jeden z członków komitetu offsetowego, który ma zdecydować jaki samolot wielozadaniowy jest najlepszy dla polskiej armii, grozi, że z powodu bałaganu organizacyjnego może zostać zakwestionowany wynik przetargu. (s.31)

Zarząd BIG BG podjął uchwałę o emisji obligacji o wartości do 550 milionów złotych, które pozwolą ich nabywcom uniknąć płacenia podatku od zysków z dochodów kapitałowych. (s.41)

PULS BIZNESU

Polska ujawni w poniedziałek Unii swoją odpowiedź na propozycje rolno-finansowe członkostwa w UE. Na razie oferta z Brukseli nie w pełni satysfakcjonuje krajowych polityków i przedsiębiorców. (s.5)

Computerland jest gotów zapłacić za 75 procent akcji poznańskiego Emaxa ponad 40 milionów złotych - wynika z nieoficjalnych informacji. Spółki negocjują w sprawie połączenia sił. (s.7)

Do prawnej fuzji Nordea Banku Polska i LG Petro Banku dojdzie najpóźniej pod koniec maja 2003 roku. Nadal istnieje jednak wiele problemów, w związku z czym faktyczna integracja potrwa znacznie dłużej. (s.9)

Wyniki sprzedaży towarzystw ubezpieczeniowych na życie w ciągu trzech kwartałów 2002 roku pokazują znaczny wzrost zainteresowania klientów ubezpieczeniami inwestycyjnymi. Jest to w dużej mierze efekt ucieczki oszczędzających przed podatkiem od zysków kapitałowych. (s.12)

Reuters nie potwierdzał wszystkich powyższych informacji.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego "PEPEES" S.A.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PRZEGLĄD PRASY -- 2 grudnia