PRZEGLĄD PRASY - 2 maja

Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami "MZO" S. A.
opublikowano: 02-05-2001, 08:48

Oto przegląd najważniejszych wiadomości, które ukazały się w polskiej prasie w środę 2 maja, z pominięciem informacji, które znalazły się w polskim serwisie finansowym.

RZECZPOSPOLITA

Wskaźnik wyprzedzający koniunktury obniżył się o 0,8 punktu. Jest to już szósty spadek wartości tego wskaźnika od jego ostatniego szczytu w czerwcu 2000 roku. Oznaki spowolnienia wzrostu są wyraźne, natomiast nic nie wskazuje na zagrożenie recesją. (s.B2)

Na koniec kwietnia zadłużenie z tytułu emisji krótkoterminowych papierów dłużnych przedsiębiorstw (KPD) wyniosło prawie 11 miliardów złotych, czyli było o 0,5 procent niższe niż na koniec marca. Wartość uplasowanych papierów w okresie miesięcznym spadła natomiast o 18,5 procent. (s.B4)

GTECH oficjalnie poinformował Totalizator Sportowy (TS), że nie przedłuży z nim umowy na obsługę systemu on-line. (s.B3)

Krośnieńskie Huty Szkła bliskie są podpisania z Agencją Prywatyzacji umowy kupna większościowego pakietu akcji Huty Szkła Blowex z Tarnowa. (s.B3)

GAZETA WYBORCZA

Warszawa jest już w czołówce miast europejskich pod względem liczby budowanych mieszkań, twierdzą analitycy z Reas Konsulting i Arthur Andersen. (s.19)

Sejm zdecydował, że do końca 2002 roku użytkownicy wieczyści gminnych i państwowych gruntów będą mogli występować o prawo własności. (s.20)

Deutsche Telekom nie kupi od Elektrimu sześciu spółek telekomunikacyjnych. W poniedziałek wygasł list intencyjny w tej sprawie, podpisany przez obie firmy w grudniu 2000 roku. (s.23)

PRAWO I GOSPODARKA

Ministerstwo skarbu złożyło 30 kwietnia do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd prospekt emisyjny Zakładów Azotowych w Puławach wraz z wnioskiem o wyrażenie zgody na wprowadzenie akcji do publicznego obrotu. Skarb państwa zachowa pakiet ponad 50 procent akcji spółki. (s.3)

Około 70 milionów zainwestuje w tym roku Telefonia Lokalna Dialog w rozbudowę sieci na Podbeskidziu. Do końca bieżącego roku Dialog posiadać będzie około 20 tysięcy abonentów w tym regionie, podczas gdy obecnie ma ich około seidmiu tysięcy. (s.3)

PARKIET

Ponad 4,8 miliona złotych brutto i 15,7 miliona straty netto to wyniki za pierwszy kwartał 2001 roku przekazane przez PKN Orlen do GUS. Zdaniem analityków w kolejnych miesiącach koncern wypadnie dużo lepiej. (s.1)

Ponad 403,3 miliona złotych zysku netto, przy przychodach na poziomie 3,75 miliarda złotych wypracowała Telekomunikacja Polska SA w pierwszym kwartale 2001 roku. Zysk na działalności operacyjnej wyniósł w tym czasie 943 miliona złotych. (s.2)

Rada nadzorcza MCI podjęła decyzję o emisji obligacji zamiennych na akcje o wartości 40 milionów złotych. Środki w ten sposób pozyskane zostaną przeznaczone na kolejne inwestycje. (s.4)

Spośród spółek internetowych wchodzących w skład grupy kapitałowej Prokomu, największe straty przyniosła Wirtualna Polska. Wyniosły one 45 milionów złotych. (s.4)

PULS BIZNESU

Polskie Koleje Państwowe podpiszą wkrótce umowę kredytową na 700 milionów złotych z konsorcjum zagranicznych banków. Przewoźnik przeznaczy te środki na spłatę wcześniejszych zobowiązań oraz na tabor kolejowy. (s.4)

Ministerstwo Gospodarki szacuje, że do 2003 roku z hut odejdzie blisko 12,4 tysięcy osób. (s.4)

Powszechny Bank Kredytowy stracił na lini kredytowej z Banku Światowego ponad jeden milion złotych. Bank nie potrafił znaleźć chętnych na kredyty. (s.9)

Z miesięcznym opóźnieniem ruszył Inteligo, pierwszy sieciowy konkurent internetowego mBanku. Zdaniem analityków, nowy sieciowy detalista może nastawić się teraz na ściągnięcie klientów byłego Handlobanku. (s.5)

Reuters nie potwierdzał wszystkich powyższych informacji.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami "MZO" S. A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / PRZEGLĄD PRASY - 2 maja