PRZEGLĄD PRASY -- 27 stycznia

opublikowano: 26-02-2001, 08:35

Oto przegląd najważniejszych wiadomości, które ukazały się w polskiej prasie w poniedziałek:

RZECZPOSPOLITA

Żadna z firm startujących w konkursie na wybór systemu on-line dla Totalizatora Sportowego nie ma świadectwa homologacji lottomatów. Po wyłonieniu zwycięzcy TS będzie musiał zwrócić do ministra finansów Jarosława Bauca o wydanie takiego świadectwa. (s. A1, B2)

Jedynie 23 procent Polaków opowiada się za wprowadzeniem do Polski dwa lata po wejściu do Unii Europejskiej waluty euro, wynika z sondażu gazety. Większość uważa, że powinniśmy opóźnić moment przyjęcia wspólnej waluty lub w ogóle nie rozstawać się ze złotym. (s. B1)

Do natychmiastowego remontu kwalifikuje się około 5,6 tysiąca kilometrów dróg, wynika z raportu Generalnej Dyrekcji Dróg Publicznych. W tym roku GDDP będzie mogła przeznaczyć na remonty 3,65 miliardy złotych, o połowę za mało żeby zlikwidować zaległości w naprawie dróg. (s. B2)

Jeżeli Ministerstwo Skarbu zdecyduje się przeprowadzić publiczną ofertę od 14 do 30 procent akcji TPSA w czerwcu tego roku będzie ona przeprowadzona bardzo pospiesznie. Drugiego marca mija termin złożenia ofert na doradzanie MSP przy sprzedaży TPSA.

Vivendi żąda od Elektrimu w wystosowanym w piątek pozwie abitrażowym m.in. przeniesienia udziałów w niektórych spółkach do Elektrimu Telekomunikacja, zaniechania rozmów z Deutsche Telekom i orzeczenia przez sąd, że konflikt między spółkami jest tak głęboki, iż Vivendi ma prawo skorzystać z opcji sprzedaży udziałów w Elektrimie Telekomunikacja. (s. B5)

GAZETA WYBORCZA

Jacek Bartmiński i Andrzej Mierzwa, dwóch członków rady nadzorczej Totalizatora Sportowego reprezentujących ministra finansów, złożyli w sobotę rezygnację z zajmowanych stanowisk. (s. 23)

Elektrim odpowiedział w niedzielę na piątkowy pozew Vivendi zarzucając francuskiemu koncernowi popełnienie szeregu poważnych naruszeń umowy inwestycyjnej, a sam pozew określił jako wadliwy i pozbawiony podstawy prawnej. (s. 23)

Z Internetu korzysta prawie 12 procent Polaków, wynka z badań OBOP-u. Najpopularniejszym portalem internetowym jest Onet, a najpoczytniejszą gazetą on-line jest "Gazeta Wyborcza". Zakupy w Internecie robi tylko siedem procent użytkowników sieci. (s. 29)

PULS BIZNESU

International Paper Kwidzyn planuje w tym roku modenizację zakładu i inwestycje o wartości 120 milionów złotych. (s. 4)

Rada Nadzorcza Huty Katowice zaaprobowała program restrukturyzacji. Liczy ona na realizację wariantu zapewniającego redukcję zobowiązań i inwestycje. (s. 9)

Philips Matsushita Battery Poland w Gnieźnie zamierza zwiększyć w tym roku wartość sprzedaży baterii o 20 milionów złotych z 210 milionów na koniec 2000 roku. (s. 13)

Reuters nie potwierdzał wszystkich powyższych informacji.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PRZEGLĄD PRASY -- 27 stycznia