Przejmują,a potem na parkiet

ANP
opublikowano: 05-11-2007, 00:00

Szykuje się pracowity rok dla Instalexportu. Upłynie on pod znakiem akwizycji i giełdy, z której chce zdobyć 50-70 mln zł.

Szykuje się pracowity rok dla Instalexportu. Upłynie on pod znakiem akwizycji i giełdy, z której chce zdobyć 50-70 mln zł.

Instalexport, warszawska spółka budowlana, na początku 2008 r. zacznie intensywne przygotowania do debiutu.

— Prospekt zostanie złożony w I kwartale. Jego podstawą będą wyniki za 2007 r. Debiut zakładany na czerwiec — mówi Łukasz Żuk, nowy prezes Instalexportu i były prezes Parkiet Media.

Przypomnijmy, że Instalexport był już w obrocie publicznym od połowy 1999 r., ale akcje firmy nie trafiły do obrotu giełdowego. Teraz — jak ocenia Kacper Żak, analityk DI BRE Banku — nie powinno być z tym problemu, bo spółka ma nowy zarząd i może być inaczej (czytaj — lepiej) postrzegana. Z giełdy Instalexport chce uzyskać 50-70 mln zł, które przeznaczy na rozwój działalności deweloperskiej i rozbudowę działalności wykonawczej w spółkach zależnych.

— Jesteśmy w trakcie przejmowania firmy wykonawczej z Warszawy. Jej przewidywana sprzedaż w 2008 r. to 50 -70 mln zł. Instalexport obejmie 80 proc. w podwyższonym kapitale, a transakcja prawdopodobnie zostanie domknięta do końca roku — zapowiada Łukasz Żuk.

Instalexport dotąd specjalizował się m.in. w produkcji wyrobów betonowych, gipsowych, konstrukcji metalowych i robotach wykończeniowych. Teraz prezes zapowiada wycofywanie się z bezpośredniej działalności. Wykonawstwo będzie realizowane przez spółki zależne, a deweloperka przez spółki celowe.

Ostatnio Instalexport kupił udziały w firmie mającej 2 ha gruntów w warszawskim Wawrze. Zbuduje tam osiedle mieszkaniowe liczące 23 tys. metrów powierzchni użytkowej mieszkań.

— Kupiliśmy również około 53 proc. udziałów w niewielkiej spółce deweloperskiej, która kończy projekt 40 domów w okolicach Piaseczna i jest właścicielem atrakcyjnego podwarszawskiego terenu na osiedle mieszkaniowe — dodaje prezes.

Dobry rok zapowiada się też dla Budopolu Bydgoszcz (Instalexport posiada 83 proc.), który realizuje kontrakt na modernizację stadionu w Bydgoszczy o wartości 70 mln zł.

Prezes Żuk nie ujawnia wyników firmy. Zapewnia jednak, że ten rok Instalexport zamknie na plusie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu