Czytasz dzięki

Przekują ideę w biznes

opublikowano: 05-06-2019, 22:00

Młodzi start-upowcy ze wschodnich regionów Polski będą mogli niedługo starać się o wsparcie.

Pod koniec lipca Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) uruchomi jeden z najważniejszych instrumentów w programie Polska Wschodnia. Jego celem jest powstawanie start-upów w tym makroregionie. Od stycznia twórcy nietuzinkowych koncepcji mogą je zgłaszać do platform startowych działających w kilku miastach — Olsztynie (pod nazwą Start-up Heroes), Puławach (Wschodni Akcelerator Biznesu), Lublinie (Unicorn Hub oraz Idealist) i Rzeszowie (Start in Podkarpackie).

Natomiast od kwietnia taką możliwość mają również w Białymstoku (Hub of Talents 2). Ośrodki innowacji we wschodniej Polsce prowadzą partnerstwa składające się m.in. z parków naukowo-technologicznych, instytucji otoczenia biznesu, funduszy venture capital i dużych firm. Według informacji resortu rozwoju od początku roku do platform startowych wpłynęło 1200 pomysłów na nowatorskieprzedsięwzięcia. Najwięcej dotyczy branż IT, ICT, medycyny, zdrowia, turystyki i rolno-spożywczej. Ponad 150 młodych przedsiębiorców korzysta ze wsparcia doradczego platform. Eksperci pomagają im rozwinąć pomysły i przygotować modele biznesowe. Start-upowcy mogą liczyć na pakiet usług informatycznych, inżynieryjnych i marketingowych.

— W Polsce nie ma drugiej takiej inicjatywy, która kompleksowo wspiera innowacyjne pomysły biznesowe na bardzo wczesnym etapie ich rozwoju. Duże zainteresowanie platformami startowymi świadczy o tym, że instrument dotacyjny jest nie tylko popularny, ale przede wszystkim potrzebny — podkreśla się w resorcie rozwoju.

Kiedy start-upowcy będą gotowi wprowadzić swoje produkty na rynek, mogą ubiegać się o grant w wysokości 800 tys. zł. PARP ogłosi konkurs z dotacjami pod koniec czerwca.

cc937a7e-4287-11ea-b77f-2e728ce88125
Puls Firmy
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE
Puls Firmy
autor: Sylwester Sacharczuk
Wysyłany raz w tygodniu
Sylwester Sacharczuk
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane