Czytasz dzięki

Przemysł motoryzacyjny zdobył już 155 mld USD

opublikowano: 21-05-2020, 13:02

Firmy z branży motoryzacyjnej zgromadziły już w postaci różnych pożyczek, kredytów i emisji obligacji 155 mld USD. Środki mają im pomóc w wyjściu z kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa, która doprowadziła do zamknięcia fabryk i salonów, wstrzymania działalności przed poddostawców oraz zdusiła popyt na samochody.

Firmy na całym świecie wykorzystują istniejące linie kredytowe i szukają nowych umów kredytowych, aby przetrwać kryzys, który drastycznie odbił się na popycie na pojazdy.

Motoryzacja
Zobacz więcej

Motoryzacja fot. Bloomberg

Zebrane w niecałe trzy miesiące od połowy marca środki odpowiadają pozyskiwanym funduszom w okresie ośmiu miesięcy przed zablokowaniem gospodarek.

44 mld USD pochodzące ze sprzedanych w tym okresie obligacji jest kwotą większą niż emisja długu branżowego w dowolnym kwartale.  Z kolei 111 mld pożyczek zaciągniętych w tym okresie można porównywać do sprzedaży w wysokości 133 mld USD w całym 2019 r.

Amerykański koncern General Motors największy kredytobiorca w branży, pozyskał 21,6 mld USD pożyczek i sprzedał 5,5 mld USD obligacji.

Ogółem spółki motoryzacyjne z USA pozyskały 50 mld USD środków i sprzedały papiery dłużne za 16 mld USD. W przypadku Europy jest to odpowiednio 47,15 mld i 19,12 mld USD. Z kolei dla Azji wyniki to 13,49 mld i 9,44 mld USD. 

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane