Przemyśl się zbroi

MBE
opublikowano: 24-12-2010, 05:41

Miasto przemyślało błędy. Już wie, że wydzielenie terenu pod inwestycje to za mało, żeby przyciągnąć biznes.

W podkarpackim mieście na przedsiębiorców czekają 42 ha. Czekają od 2006 r., kiedy powstała Podstrefa Przemyśl Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Do tej pory nie skusiła żadnego przedsiębiorcy, ale ma się to zmienić, gdy miasto zainwestuje w jej uzbrojenie.

— W 2006 r. przygotowaliśmy pod inwestycje 12 ha, dwa lata później kolejne 30 ha. Nie udało nam się jednak zdobyć żadnego inwestora. W rozmowach z nami wszyscy podkreślali, że teren trzeba uzbroić. Wymagania przedsiębiorców rosną: chcą nie tylko podstawowej infrastruktury, ale i utwardzenia terenu, a nawet przygotowania hal produkcyjnych. Musimy tym oczekiwaniom sprostać — przyznaje Krzysztof Zatlonkal z wydziału inwestycji przemyskiego magistratu.

Miasto ogłosiło właśnie przetarg na wykonawcę uzbrojenia, czyli dróg wewnętrznych i dojazdowych, sieć wodno-kanalizacyjną i oświetlenia. Oferty można składać do 4 stycznia 2011 r. Inwestycja pochłonie 23 mln zł, ale miasto nie zostanie z nią samo. 82-procentową dotację dostanie z Unii Europejskiej. Prace powinny ruszyć w styczniu 2011 r. i zakończyć się w czerwcu 2012. Teren strefy jest objęty planem zagospodarowania przestrzennego. Zarządza nim tarnobrzeski oddział Agencji Rozwoju Przemysłu.

Przemyśl zaprasza do siebie nie tylko lokalnych inwestorów. Tereny znajdują się 13 km od przejścia granicznego z Ukrainą. Komunikację ma ułatwić budowana właśnie obwodnica północno-wschodnia, łącząca drogi krajowe nr 77 i 28. Ze strefą sąsiaduje linia kolejowa prowadząca do przejść granicznych w Medyce i Malhowicach.

— Dysponujemy wstępnym podziałem geodezyjnym strefy, który będzie proponowany potencjalnym inwestorom, ale każdy z nich będzie mógł wskazać taką lokalizację, która go interesuje — mówi Krzysztof Zatlonkal.

23 mln zł
Tyle ma kosztować uzbrojenie przemyskich terenów inwestycyjnych.

None
None


Kontakty w Urzędzie Miejskim w Przemyślu:
W sprawie przetargu +48 16 67-82-962 675-20-72
fax: +48 16 67-86-449
Dla inwestorów: +48 16 67-52-063
wspolpraca@um.przemysl.pl

 

Szukasz zamówień?

W serwisie kontrakty.pb.pl
znajdziesz wyszukiwarkę:
przetargów dużych >>>>>>>>
i małych>>>>>>>

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane