Przenieś za darmo biznes do parku MMC Brainville

  • Marta Bellon
opublikowano: 06-03-2012, 00:00

Przedsiębiorcy IT, którzy udowodnią, że wykorzystują nowe technologie, mają szansę przez rok za darmo korzystać z biura w nowosądeckim parku

Park technologiczny MMC Brainville wystartował z konkursem, w którym mogą wziąć udział przedsiębiorcy z regionu Małopolski i Podkarpacia. Rywalizacja będzie się odbywać pod hasłem „Biznes 3.0, czyli jak wykorzystać nowe technologie, aby budować konkurencyjność na nowym globalnym rynku”. Konkurs jest adresowany do firm działających w sektorze IT.

Jest o co walczyć. Nagrodą jest bezpłatny roczny dostęp do infrastruktury biurowej w parku Brainville oraz pakiet usług doradczych wspierających rozwój biznesu. Wartość nagrody? 30 tys. zł.

Specjalistyczne doradztwo

Organizator konkursu — budowany w Nowym Sączu park technologiczny MMC Brainville — będzie otwarty dla przedsiębiorców już we wrześniu tego roku. Pomysłodawcy tej inwestycji chcą, by ośrodek usprawniał rozwój firm, których działalność oparta jest na nowych technologiach. W projekt zaangażowali się również ambasadorzy i eksperci, z których wiedzy będą mogli korzystać przedsiębiorcy.

— Naszymi ambasadorami będą zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby z otoczenia biznesu, które będą reprezentować MMC Brainville, niekoniecznie będąc naszymi pracownikami. Z ich pomocą oraz dzięki zaangażowaniu ekspertów dużych firm, specjalistów w poszczególnych dziedzinach będziemy budować sieć kontaktów, gdyż w przypadku biznesu networking jest niezbędny — mówi Krzysztof Wnęk, dyrektor projektu parku technologicznego MMC Brainville.

Park ma się stać platformą do komunikacji pomiędzy wszystkimi lokatorami, w tym również tymi, którzy będą korzystać z usługi wirtualnego biura. Będzie to możliwe dzięki systemowi intranet, który będzie dostępny od września 2012 r., a także licznym konferencjom i spotkaniom typu biznes mikser organizowanym na jego terenie oraz w internecie.

Park będzie oferował 12 tys. mkw. powierzchni biurowej ze specjalistycznym zapleczem IT, w którym znajdą się i laboratoria, i serwerownie. Będzie również miejscem, w którym każdy przedsiębiorca otrzyma kompleksowe wsparcie przy prowadzeniu własnej działalności. Warunkiem, który muszą spełnić uczestnicy konkursu, jest prowadzenie działalności związanej z sektorem IT przez co najmniej trzy lata.

W rywalizacji mogą wziąć udział zarówno przedsiębiorstwa, które rozwijają firmy na podstawie nowych technologii, np. wprowadzają rozwiązania e-commerce, jak i spółki, których cała działalność oparta jest na takich technologiach, np. te tworzące wirtualną rzeczywistość czy aplikacje mobilne.

Biuro od września

Aby się zgłosić, należy wypełnić elektroniczny formularz dostępny na stronie www.brainville.pl/przedsiebiorcy/konkurs. Znajdują się w nim pytania dotyczące sposobu i efektywności wykorzystywania nowych technologii w firmie.

Odpowiadając na nie, przedsiębiorcy powinni krótko opisać, w jaki sposób korzystają z nowych technologii oraz jak przyczynia się to do rozwoju firmy. Spośród nadesłanych zgłoszeń kapituła konkursu wybierze najciekawszy opis. Zwycięzca będzie mógł wprowadzić się do nowego biura w parku MMC Brainville we wrześniu.

— Nasz konkurs ma pomóc wyjść z ukrycia firmom, które świetnie radzą sobie z nowymi technologiami, ale bardzo często niewiele się mówi o ich sukcesach. Chcemy pokazać te firmy, aby dla innych przedsiębiorców stały się forpocztą polskiej innowacyjności wśród mikro-, małych i średnich firm i zarazem zachęcały przedsiębiorców do powszechnego wykorzystywania nowych technologii. Najlepszej firmie oferujemy roczny bezpłatny dostęp do nowoczesnego biura w naszym parku oraz możliwość skorzystania z wiedzy naszych ekspertów. Mamy nadzieję, że dla zwycięskiej firmy będzie to dodatkowy impuls do dalszego rozwoju. Po roku bez jakichkolwiek zobowiązań firma może wrócić do swojego poprzedniego miejsca, jestem jednak przekonany, że rok działalności w Brainville to wystarczający czas, aby przekonać się, że obecność w naszym parku daje unikalne możliwości dalszego rozwoju — tłumaczy Krzysztof Wnęk.

Sprawdź ten adres:

www.brainville.pl/przedsiebiorcy/ konkurs/

Pakiet dla zwycięzcy konkursu:

Powierzchnia biurowa klasy A — 40 mkw. Możliwość skorzystania z nowoczesnej multimedialnej sali konferencyjnej (20 godzin) Jedno bezpłatne miejsce parkingowe Dostęp do data center — usługa biura wirtualnego (moduł podstawowy) Pakiety rabatowe na usługi okołobiznesowe (fitness, kantyna itp.) Pakiet usług doradczych — 20 godzin konsultacji informatycznych lub doradztwo inwestycyjne Bezpłatny udział w wydarzeniach organizowanych w parku 10-godzinny pakiet usług promocyjnych (np. organizacja eventu, media relations)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane