Przeprowadzka broni Zetkamę

ZK
opublikowano: 21-04-2008, 00:00

Złoty jest coraz mocniejszy, surowce coraz droższe. Mimo to Zetkama powinna spełnić obietnice. Dzięki przejęciu i nowemu zakładowi.

Złoty jest coraz mocniejszy, surowce coraz droższe. Mimo to Zetkama powinna spełnić obietnice. Dzięki przejęciu i nowemu zakładowi.

Zarząd Zetkamy, producenta armatury przemysłowej, po przejęciu na początku roku wyspecjalizowanej w elementach złącznych Śrubeny, zapowiadał na kwiecień nowe prognozy finansowe dla powstającej grupy kapitałowej.

— To okazuje się bardziej skomplikowane, szczególnie przejście na międzynarodowe standardy rachunkowości. Czekamy na raport Śrubeny za pierwszy kwartał — tłumaczy Leszek Jurasz, prezes Zetkamy.

Dlatego nowe prognozy najwcześniej mogą pojawić się w połowie maja przy okazji raportu skonsolidowanego grupy. Ale prezes zapewnia że szacunki powstałe na bazie wyników każdej z firm z osobna są dobrym wskaźnikiem możliwości przedsiębiorstwa. Już kilka miesięcy temu Zetkama zaplanowała na ten rok 6,15 mln zł zysku, zaś Śrubena powinna przekroczyć 3 mln zł.

— Nie widzę powodu, żebyśmy razem zarobili mniej niż 9-10 mln zł — twierdzi Leszek Jurasz.

Obroty grupy mają zbliżyć się do 200 mln zł. Te rezultaty Zetkama chce osiągnąć mimo pogarszających się warunków rynkowych.

— Rosną ceny energii i koksu, drożeje stal. A równocześnie złoty jest coraz mocniejszy — wymienia negatywy Leszek Jurasz.

Prezes jest jednak zadowolony z wyników pierwszego kwartału. Jak to możliwe?

— Idziemy zgodnie z budżetem. To rezultat inwestycji i przeniesienia fabryki z Kłodzka do Ścinawki Średniej. Pozwoliło to wyraźnie poprawić efektywność spółki. W starym zakładzie punkt zyskowności mieliśmy przy euro na poziomie około 3,5 zł. A teraz, przy 3 zł, też spółce nic złego się nie stanie — wyjaśnia Leszek Jurasz.

Jego odpowiedzią na niesprzyjający kurs walutowy mają być inwestycje w nowe technologie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu