Czytasz dzięki

Przeprowadzka Komputronika

Większa powierzchnia magazynowa przełoży się na lepsze wyniki — obiecuje prezes dystrybutora elektroniki.

Komputronik wprowadza się do nowego centrum logistycznego. Po trwającej ponad rok budowie spółka odebrała magazyn o powierzchni ponad 20 tys. mkw w Komornikach pod Poznaniem. Zastąpi stary obiekt w stolicy Wielkopolski. Dystrybutor nie zdecydował się na sfinansowanie inwestycji z własnej kieszeni. Wyręczyło go Panattoni Europe.

Giełdowa spółka podpisała umowę najmu magazynu na pięć lat z opcją przedłużenia o kolejne pięć. Wojciech Buczkowski, prezes Komputronika, podkreśla, że większa powierzchnia magazynowa przełoży się na lepsze wyniki spółki.

— Dzięki nowemu magazynowi logistycznie jesteśmy przygotowani do zwiększania sprzedaży. Pozwoli nam na poszerzenie asortymentuo nowe kategorie produktowe, zwłaszcza w segmencie AGD i RTV — mówi Wojciech Buczkowski. Jego zdaniem pierwsze efekty uruchomienia magazynu powinny być widoczne już w tegorocznych wynikach spółki.

Wojciech Buczkowski liczy, że lokalizacja nowego magazynu (skrzyżowania autostrady A2 i drogi ekspresowej S11) pomoże w ekspansji na rynku niemieckim. Sąsiadami Komputronika są firmy kurierskie (DHL i DPD). Dzięki temu dystrybutor będzie mógł realizować wieczorne zamówienia z dostawą na następny dzień roboczy.

Komputronik nie jest jedynym dystrybutorem, który zdecydował się na inwestycje w logistykę. W ubiegłym roku budowę magazynu za 55 mln zł rozpoczął wrocławski AB. Action z kolei zdecydował się na rozbudowę. Spółka przeznaczyła na nią 37,5 mln zł. W obu przypadkach dystrybutorzy posiłkowali się emisją obligacji. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Polecane