Przerwa w Ameryce nie zachęcała do działania

Marek Druś
opublikowano: 26-05-2009, 00:00

Brak sesji w USA i Wielkiej Brytanii jak zwykle istotnie zmniejszył handel na europejskich rynkach akcji. Przez większą cześć sesji indeksy największych działających giełd notowały straty. Powodem było m.in. rozczarowanie niższym niż oczekiwano majowym wskaźnikiem nastrojów niemieckiego biznesu, publikowanym przez instytut Ifo.

Na giełdzie we Frankfurcie taniały wyraźnie akcje Porsche. Inwestorzy obawiają się, że spółka może mieć problemy z rosnącym zadłużeniem i dalszym finansowaniem. Na giełdzie w Paryżu taniał inny liczący się przedstawiciel branży motoryzacyjnej. Kurs Renault spadał po tym, jak magazyn "La Lettre de L’Expansion" napisał, że drugi francuski producent aut skorygował prognozę sprzedaży samochodów scenic do 200 tys. sztuk. Wcześniej zapowiadał, że sprzeda ich 500 tys. Pod koniec sesji indeksy zaczęły odrabiać straty. Drożały akcje spółek ochrony zdrowia. W Paryżu w górę poszedł kurs Sanofi-Aventis. Francuski koncern farmaceutyczny dostał warte 190 mln USD zamówienie od amerykańskiego Departamentu Zdrowia na produkcję szczepionek na grypę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu