Przerwa w rajdzie za oceanem

Zejście cen ropy na nowe minima nie pozwoliło giełdzie nowojorskiej na kontynuację rajdu.

Sesja na Wall Street rozpoczęła się od korekty wcześniejszych zwyżek. Po niespełna półgodziny handlu S&P500 oraz Nasdaq tracą po 0,3 proc., a Dow Jones utrzymuje się na symbolicznym minusie. Jeszcze w piątek S&P500 oraz Dow Jones znajdowały się najwyżej w historii. Po około 1 proc. tracą notowania spółek z branży naftowej: Exxon Mobil oraz Chevron. Notowania ropy WTI spadły najniżej od trzech lat, po tym jak Arabia Saudyjska obniżyła ceny dla importerów surowca z USA.

- Rzut oka na wykres ropy i wiesz wszystko, co powinieneś teraz wiedzieć – komentował w wypowiedzi dla agencji Bloomberg Michael James, dyrektor w biurze maklerskim Wedbush Securities.

Tymczasem w najlepsze trwa gorączka sezonu wyników. W tym tygodniu raporty opublikują m.in. Prudential Financial oraz Walt Disney. Spośród spółek, które do tej pory pochwaliły się rezultatami, 80 proc. pokonało prognozy dotyczące zysków, a 59 proc. miało lepsze przychody.

Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane