Przetarg na laptopy za ponad 1 mld zł rozstrzygnięty

opublikowano: 24-05-2023, 15:18
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Do podpisania umów ramowych na dostawę laptopów dla czwartoklasistów zostaną zaproszone wszystkie konsorcja, które złożyły oferty.

W kwietniu Centrum Obsługi Administracji Rządowej otworzyło oferty w przetargu z budżetem blisko 1,2 mld zł na dostawę laptopów. Oferty złożyło 14 wykonawców, ale ponieważ większość występuje w konsorcjach, zainteresowanych postępowaniem firm jest ponad 20.

W środę zamawiający poinformował o rozstrzygnięciu przetargu. Do podpisania umowy zaprosi wszystkich wykonawców, którzy złożyli oferty.

Z wypowiedzi Janusza Cieszyńskiego, ministra cyfryzacji, wynika, że zamówienia wykonawcze na dostawy laptopów ruszą w lipcu.

– Ostateczne ceny laptopów i wykonawców w każdym z 73 wyznaczonych regionów poznamy w lipcu – powiedział cytowany w komunikacie minister.

1182 mln złtaki jest budżet przetargu na laptopy dla czwartoklasistów.

Oferty w przetargu złożyły konsorcja: Grupy E z ITD24 i FHU Horyzont; Suntar i Egida IT Solutions; Terg i Imagine Recording Solutions; ITPunkt i PRZP Systemy Informacyjne; Zakład Systemów Komputerowych ZSK, Domino Computer Jarosław Myślińsk i Bcoders; Euvic Solutions i Infonet Projektu; Galaxy Systemy Informatyczne i MBA System; Advatech i Renopol (podwykonawca giełdowy AB); Integrated Solutions, Maxto i Computex (jako podwykonawca wskazane Also), a także firm: MDP Polska ITS, Bechtle Direct Polska, x-kom oraz Immitis.

394346Tyle laptopów, jak szacuje rząd, zostanie kupionych w wyniku tego przetargu
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane