Przetasowania w grupie Asseco

opublikowano: 15-01-2020, 22:00

Powołanie dyrektora telekomunikacji i mediów Asseco Poland do zarządu Polkomtela spowodowało zmiany w informatycznej grupie.

Na początku tygodnia rada nadzorcza Polkomtela powołała do zarządu Radosława Semkłę, dyrektora w Asseco Poland. W telekomie będzie odpowiadał za obszar IT. Nowy członek zarządu Polkomtela od 2010 r. jest dyrektorem pionu telekomunikacji i mediów w Asseco Poland i nadal będzie pełnił tę funkcję.

Powołanie Radosława Semkły do zarządu Polkomtela zrodziło
pytania innych klientów Asseco z sektora telekomunikacji i mediów o potencjalny
konflikt interesów. Informatyczna firma dokonała zmian, które powinny ich
uspokoić.
Zobacz więcej

W podwójnej roli:

Powołanie Radosława Semkły do zarządu Polkomtela zrodziło pytania innych klientów Asseco z sektora telekomunikacji i mediów o potencjalny konflikt interesów. Informatyczna firma dokonała zmian, które powinny ich uspokoić. Fot. ARC

Zmiany w zarządzie Polkomtela to następstwo zacieśniającego się sojuszu Asseco z kontrolowaną przez Zygmunta Solorza grupą. Pod koniec roku Cyfrowy Polsat kupił 22,95 proc. akcji informatycznej firmy, która ma stać się jego głównym partnerem technologicznym. Łączenie funkcji przez Radosława Semkłę w Polkomtelu i Asseco mogło zaniepokoić klientów informatycznej spółki z branży telekomunikacji i mediów, wśród których są m.in. TVN, Orange, T-Mobile czy Play. Aby uniknąć potencjalnego konfliktu interesów, wszyscy ci klienci Asseco — poza grupą Cyfrowego Polsatu — zostali wyłączeni z kompetencji Radosława Semkły.

Nie będzie on miał dostępu do jakichkolwiek danych, systemów, dokumentów przetargowych i projektowych powstałych w wyniku realizacji usług. Dział NM&P, odpowiedzialny za innych niż Cyfrowy Polsat klientów telekomuniakcyjno-mediowych, któremu szefuje Szymon Marzec, zaprzestał raportowania do Radosława Semkły i obecnie raportuje bezpośrednio do wiceprezesa Pawła Piwowara.

„Obecna sytuacja jest wynikiem wyboru Asseco Poland przez grupę Cyfrowy Polsat na strategicznego dostawcę usług IT. Asseco Poland nadal pozostaje jednostką niezależną, świadczącą usługi dla wszystkich sektorów w Polsce i za granicą” — napisał wiceprezes w liście do klientów.

Kolejnym etapem współpracy między grupą Zygmunta Solorza i Asseco Poland ma być podpisanie przez Cyfrowy Polsat z Adamem Góralem porozumienia akcjonariuszy.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy