Przy Brzeszczach jest pole do rozmów

4 pytania do nowego prezesa Tauronu

4 PYTANIA DO JERZEGO KURELLI, W CZWARTEK POWOŁANEGO NA STANOWISKO PREZESA TAURONU

Zobacz więcej

Jerzy Kurella, prezes Tauronu Marek Wiśniewski

 

1 Jakie cele stawia pan sobie na nowym stanowisku?

Przede wszystkim chciałbym podkreślić, że wczorajsze zmiany w zarządzie Tauronu są naturalne w kontekście planu budowania silnych polskich koncernów paliwowo-energetycznych. Jestem przekonany, że to właściwy kierunek i że taka konsolidacja będzie korzystna dla akcjonariuszy. Ponadto projekt przejęcia kopalni Brzeszcze uważam za ważny dla grupy Tauron. Należy go zrealizować tak szybko, jak się da, bo oznacza korzyści dla wszystkich zaangażowanych stron.

2 Czy warunki nabycia Brzeszcz, opublikowane przez Tauron w sierpniu, zostaną przez pana utrzymane?

Od wielu tygodni obserwuję sytuację wokół Brzeszcz. Uważam, że wszędzie jest pole do negocjacji. Potrzeba tylko dobrej woli.

3 Został pan powołany nieco ponad trzy tygodnie przed wyborami parlamentarnymi. Na jak długą misję jest pan przygotowany?

Zostałem powołany na czwartą kadencję. Projekt konsolidacji energetyki z węglem powinien być realizowany bez względu na zmiany polityczne.

4 Nowy zarząd liczy trzy osoby. Kto będzie nadzorował pion finansowy grupy?

W ciągu kilku dni uzupełnimy skład zarządu o osobę, która zajmie się finansami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Graniszewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Przy Brzeszczach jest pole do rozmów