Przy inwestycjach warto patrzeć na RPP i jena

Marek Wołos
opublikowano: 25-06-2007, 00:00

Tydzień utwierdził rynek w przekonaniu o konieczności podwyżek stóp procentowych. Wzrost wynagrodzeń w maju i utrzymujący się wzrost inflacji bazowej wzmocniły oczekiwania inwestorów na podwyżkę stóp już w czerwcu. Dlatego rynek złotego odreagował ostatnie spadki. W ciągu tygodnia umocnił się wobec głównych walut o 2 proc.

Umacniające się waluty rynków wschodzących i silna deprecjacja jena są elementami utrwalającymi wzrost naszej waluty. Zyskuje ona również dzięki wzrostom kursu EUR/USD. Gdyby jednak RPP nie zdecydowała się na podwyżkę stóp, a sytuacja na rynku jena diametralnie się zmieniła, inwestorzy zredukują długie pozycje w złotym. Sprzyjający takiemu scenariuszowi wydarzeń może być również zbliżający się koniec półrocza, który zazwyczaj skłania do realizacji zysków i zamykania dotychczasowych pozycji.

Marek Wołos

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu