Przybywa małych firm

15-09-2016, 22:00

Sierpień to drugi kolejny miesiąc, w którym odnotowano na rynku wzrost liczby mikrofirm.

Na koniec ubiegłego miesiąca w systemie REGON zarejestrowanych było ponad 2,96 mln jednoosobowych działalności gospodarczych — o ponad 1,5 tys. więcej niż na koniec lipca. — Ten wzrost nie wypełnia jednak luki, jaka powstała po czerwcu, kiedy zniknęło z rejestru 43 tys. najmniejszych przedsiębiorstw. Co istotne, tamten gwałtowny wzrost liczby zamykanych działalności okazał się jednorazowy — zauważa Marek Siudaj z Tax Care. Po czerwcu wszystko wróciło do normy. W sierpniu z rejestru wykreślono 20,5 tys. mikrofirm.

To prawie tyle samo co w lipcu (wtedy ubyło ich 20,8 tys.). W ocenie Tax Care widać jednocześnie pewną stabilizację w statystykach dotyczących nowychfirm. W sierpniu pojawiło się ich prawie 22,1 tys.

To także wynik bardzo zbliżony do lipcowego (prawie 22,4 tys.). Podobnie wyglądają dane dotyczące średniej 12-miesięcznej liczby nowych jednoosobowych przedsiębiorstw. W sierpniu ten wskaźnik wyniósł 23,8 tys. i był nieco wyższy niż w lipcu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Przybywa małych firm