Przychody ATC Cargo wzrosły o 122 proc.

DI
opublikowano: 05-05-2010, 13:27

firma logistyczna specjalizująca się w organizacji transportu międzynarodowego – która w maju zadebiutuje na rynku NewConnect, opublikowała wyniki finansowe za I kwartał 2010 roku.

Przychody wzrosły o 122,3% do 16 mln zł z 7,2 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Jednocześnie w I kw. 2010 ATC wypracowało zysk netto w wysokości 318 tys. zł, wobec 34 tys. zł straty rok temu. Wypracowany zysk netto był też wyższy niż zysk w całym 2009 roku (301 tys. zł).
W kwietniu ATC Cargo S.A. przeprowadziła prywatną emisję akcji, z której pozyskała 2,5 mln zł. Debiut na rynku NewConnect przewidziany jest na maj br. Funkcję Oferującego podczas emisji pełnił Corvus Corporate Finance Sp. z o.o.
-„Tak jak zapowiadaliśmy inwestorom w trakcie prywatnej emisji akcji, nasze wyniki w tym roku mocno rosną. To efekt pracy włożonej w rozwój firmy w czasie światowego kryzysu gospodarczego. Pracowaliśmy nad portfolio usług oraz relacjami z klientami, dzięki czemu umocniliśmy pozycję konkurencyjną zarówno na rynku krajowym, jak i za granicą. Polepszyliśmy też efektywność operacyjną, dzięki czemu dynamika wzrostu zysku jest jeszcze wyższa niż w przypadku przychodów. Przekłada się to m.in. na wyższą marżę netto. W skali całego 2009 roku wynosiła ona 0,85%, a w I kwartale 2010 roku wzrosła już do 2%.” – mówi Artur Jadeszko, Prezes Zarządu ATC Cargo S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Przychody ATC Cargo wzrosły o 122 proc.