Przyszłość należy do komunikacji w ruchu

Wojciech Chmielarz
opublikowano: 11-04-2007, 00:00

Komunikacja mobilna będzie się rozwijała zgodnie z założeniami — twierdzą eksperci. Będzie jeszcze bardziej przenośna i komunikatywna.

Komunikacja mobilna będzie się rozwijała zgodnie z założeniami — twierdzą eksperci. Będzie jeszcze bardziej przenośna i komunikatywna.

Do czego prowadzi rozwój technologii telekomunikacyjnych? To pytanie zadaje sobie wielu przedsiębiorców.

— Komunikacja odgrywa coraz większą rolę w działalności wielu firm, więc rewolucyjne zmiany w telekomunikacji nie tylko oddadzą w ręce przedsiębiorstw skuteczniejsze narzędzia obsługi klienta, ale wręcz mogą zainicjować powstanie zupełnie nowych zastosowań — prognozuje Piotr Szumski z Alcatel-Lucent.

Organizacje wirtualne

Za kilka lat klient przy podejmowaniu decyzji o zakupie będzie się kierował tym, jak szybko może uzyskać poszukiwaną informację bądź rozwiązać problem. Tym żądaniom będą musieli sprostać producenci.

— Coraz częściej będzie się odchodziło od sztywnych struktur organizacyjnych na rzecz elastycznych grup pracujących nad projektami czy poszczególnymi zadaniami. Na przykład tradycyjne contact center nabiorą cech organizacji wirtualnych, angażujących specjalistów według potrzeb i przy zachowaniu swobody przemieszczania się. To dodatkowo przyspieszy proces globalizacji gospodarki — przewiduje Piotr Szumski.

Z pomocą w przeprowadzeniu zmian organizacyjnych przyjdą producenci rozwiązań telekomunikacyjnych.

— Aplikacje komunikacyjne będą udostępniały usługi interpersonalne nowej generacji, bazujące na wykorzystaniu transmisji głosu i wideo. W ramach aplikacji będzie wykorzystywany zespół rozwiązań komunikacyjnych, dostępny również dla użytkowników mobilnych, realizujący między innymi połączenia głosowe i wideo w trybie online i offline, funkcje poczty głosowej i poczty wideo — zapowiada Kamil Nowak, specjalista ds. technicznych firmy Passus.

Mobilność stanie się czymś zwyczajnym, a aplikacje i zasoby firmy będą dostępne z dowolnego miejsca na świecie. To może oznaczać, że przyszłe problemy pracowników same się rozwiążą.

Przewrotna logika

— Paradoksalnie może się zdarzyć, że technologie mobilne staną się tak powszechne, że ludzie w zasadzie przestaną potrzebować się przemieszczać — wszystko będzie dostępne zewsząd i nie trzeba będzie się nigdzie ruszać. To oczywiście spore przerysowanie, ale może jest w nim odrobina przewrotnej logiki — twierdzi Kamil Nowak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Chmielarz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy