Przyszłość w smartfonach

MK
opublikowano: 02-03-2012, 08:13

Nadejście ery smartfonów może całkowicie zmienić oblicze rynku, pisze w komentarzu Marcin Grygielski, dyrektor regionalny w Interactive Intelligence

Komentarz

MARCIN GRYGIELSKI

dyrektor regionalny na rynek Europy Środkowej i Wschodniej w Interactive Intelligence

Aplikacje internetowe w telefonach komórkowych nie są dla użytkownika przyjazne – zbyt mały ekran, słaba grafika, tradycyjna klawiatura sprawiają, że nawet obsługa e-maili w aparacie jest dla większości osób uciążliwa.

Nadejście ery smartfonów może całkowicie zmienić oblicze tego rynku. W iPhone’ach korzystanie z aplikacji webowych jest proste i intuicyjne, a mały rozmiar urządzenia dodatkowo czyni go zdecydowanie wygodniejszym narzędziem pracy w podróży niż standardowy firmowy laptop.

Większość dostawców systemów telefonii IP ma w ofercie tzw. aplikacje mobilnego biura, bardzo przydatne dla pracowników, którzy często są w drodze.

Pozwalają one na monitoring i zarządzanie obecnością użytkownika w czasie rzeczywistym – ustawiając swój status na „dostępny”, „na spotkaniu” lub „na przerwie”, osoba w delegacji informuje na bieżąco kolegów i przełożonych w biurze, kiedy można kierować do niej telefony od klientów czy kontrahentów.

Duże ułatwienie w podróży stanowią również takie funkcje, jak dostęp do książki kontaktów programu pocztowego, odbieranie faksów czy możliwość zestawiania telekonferencji i nagrywania wybranych rozmów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Polecane