„Przyznaję, pomyliłem się”

Dennis Gartman, guru amerykańskich inwestorów, wycofuje się z prognozy 15 procentowej korekty na rynku akcji.

W poniedziałek indeksy amerykańskich rynków akcji rosły na zamknięciu.

- Przyznaję, pomyliłem się. Doszliśmy do linii trendu, która została utrzymana. Nie spodziewałem się, że się utrzyma. W rzeczywistości utrzymała się – powiedział Gartman w CNBC. 

W ubiegłym tygodniu Gartman prognozował, że S&P500 spadnie o 15 proc. poniżej wcześniejszego szczytu, testując poziom 1475 pkt. Podkreślał jednak równocześnie, że pomimo korekty rynek byka będzie kontynuowany.

Gartman, wydawca newslettera inwestycyjnego The Gartman Letter tłumaczy, że zapowiadał korektę, bo spodziewał się przełamania linii trendu.  

- Wpatrywałem się w indeksy. Nasdaq w rzeczywistości przełamał linię trendu. Dow zaczął się odchylać. Zaczęły pojawiać się słabe wyniki różnych spółek. Na rynku walutowym widać było już kilka tygodni wcześniej problemy – wyjaśnia Gartman. - Miedź przełamała linię trendu. Wiele złych rzeczy zdarzyło się, wszystkie w okresie pięciu, sześciu dni, które zapowiadały, że następne kilka będzie strasznych. I wtedy, nieoczekiwanie, jakby ktoś podniósł pokrywkę. Skala wyprzedaży, które miała się dokonać, dokonała się, ale na wyższym poziomie niż myślałem – dodał.

Gartman podkreśla, że to wciąż rynek byka.

- Nie grajcie na spadki (…) Inną rzeczą jest tracić pieniądze. Inną nie zarabiać. Jeśli gracie na spadki, stracicie pieniądze – powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / „Przyznaję, pomyliłem się”