PSA Group bliżej przejęcia Opla

Marek Druś, Bloomberg
opublikowano: 03-03-2017, 07:30
aktualizacja: 03-03-2017, 07:32

PSA Group już w przyszłym tygodniu może ogłosić uzgodnienie przejęcia Opla od General Motors, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Według informatorów agencji, w trakcie najbliższego weekendu odbędą się intensywne negocjacje, które być może pozwolą ogłosić transakcję już w poniedziałek. Zastrzegają jednak, że złożoność sprawy może spowodować opóźnienie tego terminu.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Jednym z sygnałów zbliżającego się rozstrzygnięcia jest zwołanie na przyszły tydzień spotkania przedstawicieli władz PSA Group z przedstawicielami najważniejszych europejskich związków zawodowych. Francuski koncern zastrzegł jednak, że termin spotkania może zostać przesunięty.

Skutkiem połączenia PSA Group, producenta aut peugeot i citroen, i Opla/Vauxhalla byłoby powstanie drugiego po Volkswagenie europejskiego koncernu motoryzacyjnego. 

Jeden z informatorów Bloomberga twierdzi, że kluczowym punktem negocjacji jest to, jak PSA chce osiągnąć ok. 2 mld EUR oszczędności dzięki przejęciu. Mówi się o ograniczeniu mocy produkcyjnych w przyszłości, a także oszczędnościach wynikających ze wspólnych zakupów, korzystania z większej liczby wspólnych podzespołów czy obniżenia kosztów zatrudnienia. Inną omawianą kwestią jest przejęcie zobowiązań emerytalnych w Oplu. Bloomberg szacuje, że program emerytalny w niemieckiej spółce jest niedofinansowany na kwotę ok. 9 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / PSA Group bliżej przejęcia Opla