PSL odmówi poparcia dla rządu Marka Belki

08-04-2004, 15:20

- PSL nie popiera kandydatury prof. Marka Belki na premiera i nie będzie brało udziału w konsultacjach dotyczących tworzenia przez niego rządu – powiedział prezes PSL Janusz Wojciechowski po posiedzeniu Naczelnego Komitetu Wykonawczego partii. Władze PSL przedstawiły jednocześnie oczekiwania programowe stawiane przed nowym rządem.

Wojciechowski powiedział, że desygnowany przez prezydenta na szefa rządu Marek Belka nie jest w stanie spełnić postulatów PSL, głownie tych z obszaru spraw gospodarczych.

PSL domaga się, aby w nowym rządzie objęły stanowiska osoby o nieposzlakowanej przeszłości. Chce by wzmocnił on funkcje kontrolne w państwie, uporządkował tworzenie prawa, ukrócił marnotrawstwo i nadużycia w prywatyzacji i zarządzaniu majątkiem państwa, a także doprowadził do poprawy stanu finansów publicznych.

Nowy rząd ma także dopilnować spraw związanych z wejściem Polski do UE i doprowadzić do zakończenia obecności wojsk polskich w Iraku w obecnym charakterze. PSL nie wyklucza ich dalszego pobytu w tym kraju, jednak w ramach misji ONZ lub NATO.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PSL odmówi poparcia dla rządu Marka Belki