Publiczna fontanna z winem powstała we Włoszech

AD, TheLocal.it
12-10-2016, 16:37

Bezpłatny punkt poboru lokalnego wina, z którego może skorzystać dokładnie tak jak z ujęć wody pitnej otwarto we włoskim miasteczku Caldari di Ortona.

Miasto położone jest w regionie Abruzzo w centralnej części Włoch i przebiega przezeń popularny wśród Włochów szlak pielgrzymkowy zwany Drogą św. Tomasza (Cammino di San Tommaso). 

Zobacz więcej

https://www.facebook.com/dorasarchese.vini

Bezpłatna pijalnia lokalnego czerwonego wina zlokalizowana jest na terenie tutejszej winnicy i jest skierowana zwłaszcza do pielgrzymów, by w trudzie pieszej wędrówki mogli pokrzepić się nie tylko wodą. 

- Winna fontanna jest powitaniem, jest naszym darem dla Drogi św. Tomasza by pomóc jej się rozwijać. Ma wspierać modlitwę i refleksję - przekonuje Dora Sarchese, właścicielka miejscowej winiarni i pomysłodawczyni fontanny. 

Podkreśla jednocześnie, że jej zamiarem nie był "tani chwyt marketingowy" mający na celu wypromować markę wina albo "budowanie bezpłatnego wyszynku dla żulerii". Zauważyła też, że wino w tej fontannie nie leje się bez przerwy jak woda w rzymskiej Di Trevi, lecz jest dostępne w specjalnych kranikach, stanowiących "fontannę". - Nasza fontanna jest też dziełem sztuki autorstwa Rocco Valentiniego - napisała anonsując otwarcie przybytku na Facebooku. Pijalnia została przypomina wewnątrz wielką drewnianą beczkę, zaś krany z winem umieszczone są nad rzeźbionymi "zlewami".

Przez miasteczko rzeczywiście przewijają się regularnie tłumy turystów i pielgrzymów, zmierzających z Rzymu do Ortony nad Adriatykiem, gdzie znajduje się grób apostoła Tomasza.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD, TheLocal.it

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Publiczna fontanna z winem powstała we Włoszech