Publiczno-prywatna debata w Wiśle

Karolina Guzińska
26-11-2004, 00:00

I Forum Inwestycyjne Sport-Turystyka-Rekreacja już się zakończyło. Jednak wśród ustaleń, które na nim zapadły, jedno powinno zainteresować samorządowców. Kolejne spotkania będą odbywać się w gmianch, które stwarzają najkorzystniejsze warunki dla inwestorów, pragnących inwestować w obiekty i urządzenia sportowe. Warto wykorzystać szansę!

W Wiśle przedstawiono samorządowcom i inwestorom możliwości uzyskania środków na rozwój infrastruktury sportowo-turystycznej w gminach i powiatach. Tematem przewodnim imprezy był projekt ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym. Ta forma współinwestowania sprawdza się od lat w krajach Europy Zachodniej, pierwsze jej efekty widać też... w Krynicy Zdroju.

Uczestnikom przypomniano też o możliwościach uzyskiwania środków na rozbudowę i poprawę infrastruktury sportowej i turystycznej w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz Sektorowego Programu Operacyjnego.

Podsumowując — dzięki forum nawiązano szereg kontaktów biznesowych. Burmistrzowie wielu miast i gmin górskich już teraz gotowi są przekazać tereny wraz z pozwoleniami na budowę i... przystąpić do wspólnych przedsięwzięć.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Guzińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Publiczno-prywatna debata w Wiśle