Putin: Rosja będzie nadal współpracowała z OPEC

opublikowano: 20-11-2019, 15:54

Prezydent Władimir Putin powiedział, że Rosja i OPEC mają wspólny cel, dlatego nadal będą współpracować, informuje Reuters.

- Naszym celem jest, aby rynek był zrównoważony w sposób akceptowany przez producentów i konsumentów oraz, co najważniejsze i chciałbym to podkreślić, przewidywalny – powiedział prezydent Rosji.

Władimir Putin
Zobacz więcej

Władimir Putin fot. Bloomberg

Reuters przypomina, że 5 grudnia w Wiedniu odbędzie się spotkanie OPEC, po którym odbędą się rozmowy z innymi eksporterami ropy, m.in. Rosją, w ramach grupy znanej jako OPEC+.

Putin powiedział w środę, że Rosja zwiększa wydobycie powoli pomimo umowy z innymi producentami o zmniejszeniu podaży, ale nie zamierza zostać największym producentem na świecie. Obecnie są nim USA.

W październiku Rosja obniżyła wydobycie do 11,23 mln baryłek dziennie. Miesiąc wcześniej było ono o 20 tys. baryłek większe. Pomimo obniżki jest ono jednak wyższe niż założone w umowie OPEC+, w której ustalono limit dla Rosji wynoszący 11,17-11,18 mln baryłek dziennie.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy