Czytasz dzięki

PwC kończy rok z rekordowymi przychodami

opublikowano: 05-10-2017, 22:00

Gigant doradztwa strategicznego osiągnął w 2016 r. 37,7 mld USD przychodów brutto. Najszybciej rozwija się w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

Obecna na 158 rynkach firma PricewaterhouseCoopers International (PwC) podzieliła się wynikami finansowymi za zeszły rok obrotowy, który zakończył się 30 czerwca 2017 r. Globalne przychody jednego z liderów na rynku doradztwa biznesowego, podatkowego i prawnego wzrosły o 7 proc., do rekordowych 37,7 mld USD. Najszybciej PwC rozwija się w Europie Środkowo- -Wschodniej, gdzie osiągnął największy,13-procentowy wzrost przychodów. Liderem regionu okazała się Polska, gdzie PwC prowadzi osiem biur regionalnych (w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie i Rzeszowie, a także Centrum Kompetencyjne w Gdańsku oraz dwa Service Delivery Center w Katowicach i Opolu) i zatrudnia 4,5 tys. osób. Przychody wzrosły tu o 12,5 proc. W Europie Zachodniej wzrost wyniósł 4 proc. Należąca do Wielkiej Czwórki zrzeszającej największe na świecie firmy zajmujące się audytem finansowym (Deloitte, Ernst & Young, KPMG, PwC) spółka kontynuuje strategiczne akwizycje. W minionym roku obrotowym przejęła dziewiętnaście podmiotów, wzmacniając kompetencje m.in. w zakresie nowych technologii i innowacji oraz cyberbezpieczeństwa. Na całym świecie PwC zatrudnia 236 tys. osób. Od lipca 2016 do czerwca 2017 r. zwiększył zatrudnienie o 14 proc. w Azji i o 13 proc. w Europie Środkowo-Wschodniej. W Polsce firma przyjęła dodatkowo tysiąc osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane