PwC znów współpracuje z Łodzią przy Expo

AR
opublikowano: 14-12-2018, 16:52

Za 4,9 mln zł spółka doradcza opracuje dla Łodzi studium wykonalności w związku z organizacją przez miasto Wystawy Expo Horticultural 2024.

Łódź przegrała z Buenos Aires walkę o organizację wystawy International Expo 2022, czyli tzw. wystawy światowej. Na pocieszenie w marcu tego roku miasto dostało prawo organizacji innej międzynarodowej wystawy - Expo Horticultural, czyli tzw. Zielonego Expo. To międzynarodowa impreza, podczas której miasta prezentują najlepsze rozwiązania w zakresie zieleni miejskiej i kształtowania miejskiego krajobrazu. Ma się ona odbyć w Łódzi w 2024 r. 

Zobacz więcej

Fot. Pixaby CC0

„Obecnie rozpoczęły się prace nad przygotowaniem studium wykonalności projektu, za co odpowiada firma doradcza PwC” - informuje ratusz. Studium wskaże szczegółowe plany urbanistyczne, architektoniczne, finansowe, transportowe, programowe, inwestycyjne i organizacyjne związane z organizacją wystawy. Zapewne, gdy powstanie, dowiemy się też, ile wystawa będzie kosztować.

- Opracowanie studium wykonalności to moment, w którym wizja staje się konkretnym planem działania. Dlatego wykonawca dogłębnie skonsultuje te plany z mieszkańcami, a także ze wszystkimi szczeblami administracji i z kluczowymi partnerami takimi jak Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Łódzka Kolej Administracyjna, czy jednostkami miejskimi takimi jak Miejska Pracownia Urbanistyczna – mówi Wojciech Rosicki, Wiceprezydent Miasta Łodzi. 

Przypomnijmy - firma PwC wspierała wcześniej samorzad miasta i władze kraju w działaniach dotyczących „budowania międzynarodowego poparcia dla kandydatury do organizacji wystawy International Expo 2022”. Kosztowało to 4 mln zł. Jednocześnie spółka KPMG odpowiadała za promocję i lobbying, za co miasto i państwo zapłaciły wówczas 9 mln zł.

Tym razem oferta PwC pokonała w przetargu trzy inne (w tym KPMG, które ubiegało się o kontrakt w konsorcjum). Firma zaproponowała najniższą stawkę - 4,9 mln zł. 

W związku z organizacją Expo 2024 w centrum Łodzi powstanie Centralny Park Miejski, na który złożą się rozbudowane trzy parki. Dodatkowo, powstaną pawilony i ogrody tematyczne. Wystawa przebiegać będzie pod hasłem „Nature of the City - Natura Miasta”. Ma ono wyrażać chęć kontynuacji idei miasta jako miejsca do życia w przyjemnym otoczeniu do życia, pracy, mieszkania oraz odpoczynku, rozrywki i rekreacji. Wystawa będzie dotyczyła też, m.in. tematu rewitalizacji. 

Władze Łodzi szacują wstepnie, że na Horticultural Expo 2024 może przyjechać ponad 4 miliony odwiedzających. Wystawa ma potrwać ok. 5 miesięcy.  [AR]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu