PYTANIE O UNIĘ

DI
opublikowano: 26-10-2009, 00:00

Do kogo mam się zwrócić z prośbą o dofinansowanie certyfikacji zgodnych z normą PN-EN ISO 9001:2009. W naszej firmie został już przeprowadzony audyt wewnętrzny dotyczący wdrażania ISO 9001:2009. W ciągu miesiąca zostanie złożony wniosek o audyt zewnętrzny.

Ewa Stańczykowska, Desen Sp. z o.o., Warszawa

Odpowiedź eksperta: Na tego typu projekty można uzyskać wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-13 dla woj. mazowieckiego. Wniosek o pieniądze na certyfikat ISO 9001:2009 można złożyć do Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, która wdraża działanie 1.5 dedykowane przedsiębiorcom. Jednym z rodzajów wspieranych przez nią projektów jest wprowadzanie i doskonalenie systemów zarządzania jakością i innych wspomagających zarządzanie. Jeśli projekt jest już realizowany, wnioskodawca powinien pamiętać, że maksymalne wsparcie nie może przekroczyć określonej prawem kwoty tzw. pomocy de minimis, czyli 200 tys. EUR.

Rafał Fabiszewski, konsultant Europejskiego Centrum Przedsiębiorczości

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu