PŻM zawiesza fundusz socjalny

Cezary Pytlos
01-04-1999, 00:00

PŻM zawiesza fundusz socjalny

Od 1 kwietnia Polska Żegluga Morska zawiesi na rok Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych. Jest to wynik wczorajszego porozumienia dyrekcji PŻM oraz czterech związków zawodowych. W konsekwencji, od kwietnia wszystkie środki uzyskane ze sprzedaży obiektów socjalnych — ośrodków wczasowych, wypoczynku sobotnio-niedzielnego, Domu Marynarza itp. — będą przeznaczane w całości na płace i zapomogi pracownicze. Obecnie opóźnienia w wypłacie pensji sięgają w PŻM dwóch miesięcy.

Związki zawodowe zobowiązały dyrekcję przedsiębiorstwa do przedstawienia jeszcze w kwietniu projektu porozumienia w sprawie zwolnień i zasad zatrudnienia pracowników. W programie naprawczym przedsiębiorstwa zaplanowano bowiem zredukowanie o 30-40 proc. personelu lądowego (obecnie 585 osób) oraz 20-proc. redukcję marynarzy (4280 pracowników).

— Nie ma mowy o zwolnieniach grupowych, ponieważ są one rozłożone w czasie do 2001 roku — zapewnia Krzysztof Gogol, rzecznik prasowy PŻM. CP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Cezary Pytlos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PŻM zawiesza fundusz socjalny