PZU NFI Management ma już prezesa

Paweł Mazur
opublikowano: 06-07-1999, 00:00

PZU NFI Management ma już prezesa

JEDEN NA CZTERECH: PZU NFI Management, pod przewodnictwem Jerzego Drygalskiego, zarządzać ma czterema NFI. fot. Borys Skrzyński

Jerzy Drygalski, do niedawna szef V NFI Victoria, będzie zarządzał czterema innymi Narodowymi Funduszami Inwestycyjnymi. Dzisiaj prawdopodobnie zostaną dopełnione wszystkie formalności związane z objęciem przez niego stanowiska prezesa w PZU NFI Management.

Możliwe, że jeszcze dzisiaj zostanie podpisana nominacja Jerzego Drygalskiego na stanowisko prezesa firmy zarządzającej PZU NFI Management. Odpowiednie dokumenty, dotyczące nominacji nowego prezesa, czekają już tylko na podpis akcjonariuszy, którzy zaakceptowali już tę kandydaturę.

Tym samym Jerzy Drygalski, do niedawna przewodniczący rady nadzorczej PZU i NFI Victoria (funduszowi temu prezesował od 1 sierpnia 1996 roku do 30 czerwca 1999 r.), zacznie przewodniczyć firmie, która zawiadywać będzie majątkami IX NFI im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, II NFI oraz NFI Progress. Oficjalnie stanie się to od 1 sierpnia tego roku.

Być może za kilka dni wyjaśni się sprawa zarządzania przez PZU NFI Management majątkiem NFI Hetman. Gdyby tak się stało — Hetman byłby czwartym funduszem pod opieką tej spółki. Alternatywą jest sprzedaż przez PZU posiadanego pakietu akcji Hetmana. W tej sprawie nie zapadły jeszcze wiążące decyzje, choć przejęcie w zarządzanie majątku NFI Hetman przez PZU NFI Management wydaje się bardzo prawdopodobne.

NFI wchodzą obecnie w nową fazę działalności. Należy się spodziewać, że ciągu najbliższych trzech lat fundusze zaczną wychodzić z inwestycji w spółkach portfelowych, poprzez sprzedaż posiadanych pakietów akcji inwestorom branżowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Mazur

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PZU NFI Management ma już prezesa