PZU nie chce Nowej Kompanii Węglowej

DI
24-04-2015, 15:51

PZU nie jest zainteresowane inwestycją w Nową Kompanię Węglową. Wcześniejsze spekulacje na ten temat doprowadziły do mocnej przeceny akcji spółki na GPW.

- W odniesieniu do pojawiających się w mediach informacji o planowanym finansowym zaangażowaniu Grupy PZU w Nową Kompanię Węglową jako akcjonariusza, chcielibyśmy poinformować, że nie jesteśmy zainteresowani taką inwestycją. Realizując założoną strategię biznesową i będąc aktywnym podmiotem na rynku kapitałowym, Grupa PZU obserwuje jednak każdą potencjalną inwestycję, zapewniającą odpowiedni zwrot, a przez to tworzącą wartość dla wszystkich akcjonariuszy Grupy PZU - poinformował "PB" Michał Witkowski, rzecznik ubezpieczyciela.

Zobacz więcej

WM, Puls Biznesu

Wcześniej Bloomberg informował, że jest możliwe kapitałowe zaangażowanie PZU w węglową spółkę. Akcje taniały nawet o 4 proc., do najniższego poziomu od miesiąca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PZU nie chce Nowej Kompanii Węglowej