PZU o wynikach i dywidendzie

opublikowano: 16-05-2018, 07:33
aktualizacja: 16-05-2018, 07:44

Grupa PZU zanotowała w pierwszym kwartale 2018 r. 1,04 mld zł zysku netto. To o 3,6 proc. więcej r/r. Zarząd spółki proponuje wypłatę dywidendy w wysokości 2,5 zł na akcję za 2017 r.

Składka przypisana brutto zwiększyła się w I kwartale o 1,1 proc. do 5,83 mld zł, udział rynkowy w ubezpieczeniach majątkowych z działalności bezpośredniej wzrósł o 0,3 p.p. r/r do 35,7 proc., a w ubezpieczeniach na życie ze składką okresową o 0,7 p.p. r/r do 45,8 proc. (dane na koniec grudnia 2017).

Paweł Surówka
Zobacz więcej

Paweł Surówka fot. WM, Puls Biznesu

Wskaźnik ROE dla podmiotu dominującego wyniósł 17,6 proc.

- Jeszcze nigdy w historii Grupy PZU w pierwszym kwartale nie notowaliśmy tak wysokiego poziomu składki przypisanej. Co więcej, zysk netto Grupy PZU po raz kolejny przekroczył 1 mld zł i jest najwyższym skonsolidowanym wynikiem pierwszego kwartału w naszej historii. Te rezultaty są odzwierciedleniem rosnącej roli banków w wynikach Grupy, ale przede wszystkim solidnych fundamentów naszej działalności podstawowej – ponad połowa wyniku netto to zysk z działalności ubezpieczeniowej. Tak dobre wyniki dają podstawę do tego, aby się nimi dzielić z akcjonariuszami. W ramach strategii #nowePZU zobowiązaliśmy się wobec inwestorów, że podzielimy się zyskiem, który nie jest niezbędny, aby sfinansować nasz dynamiczny wzrost. Dziś dotrzymujemy obietnicy i rekomendujemy wypłatę dywidendy w kwocie 2,5 zł na akcję. Równocześnie pamiętamy o naszym zobowiązaniu strategicznym, iż kwota dywidendy na akcje (DPS) powinna rosnąć z roku na rok w długim terminie - mówi Paweł Surówka, prezes Grupy PZU. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PZU o wynikach i dywidendzie