PZU przejmuje radomski Polmedic

Ubezpieczyciel kupił firmę, która prowadzi dziewięć placówek medycznych. To kolejny etap budowy pozycji PZU na tym rynku.

Radom jest ósmym miastem w Polsce, w którym PZU zdecydował się na zakup lokalnej sieci placówek medycznych. W tym mieście jej wybór padł na spółkę Polmedic, która prowadzi dziewięć przychodni, obsługujących ok. 20 tys. pacjentów miesięcznie. Pod tym względem sieć Polmedic jest największą w Radomiu i okolicach.

PZU Zdrowie nabył 100 proc. udziałów w radomskiej spółce. Wartość transakcji nie została ujawniona. Polmedic powstał w 2001 r. Dwa lata temu przejął spółkę Prof-Med, w miesiąc temu kupił przychodnie medycyny pracy w Radomiu. To kolejna akwizycja PZU w sektorze ochrony zdrowia. Do tej pory PZU Zdrowie przejął przychodnie w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Opolu, Płocku, Włocławku, Częstochowie czy Jaworznie. W listopadzie ubezpieczyciel otworzył w Katowicach pierwszą własną placówkę zdrowotną i planuje budowę kolejnych tego typu obiektów.

— Jesteśmy inwestorem branżowym i przede wszystkim zależy nam na wspólnym rozwoju, dlatego też do współpracy zapraszamy właścicieli przychodni o ugruntowanej renomie. Jesteśmy na etapie bardzo zaawansowanych prac nad kolejną transakcją i liczymy, że Polmedic to nie jest nasze ostatnie przejęcie w tym roku — mówi Arkadiusz Hajduk, członek zarządu PZU Zdrowie, odpowiadający za akwizycję i nadzór nad siecią placówek.

Ubezpieczyciel kupuje placówki medyczne, bo chce własnymi siłami obsługiwać klientów, którzy kupują u niego polisy zdrowotne. W tym momencie posiada je już 600 tys. Polaków, a to dopiero początek rozwoju giganta w tym obszarze. Dwa tygodnie temu Paweł Surówka, szef PZU Życie, zapowiadał, że ryzyko zdrowotne będzie dodawane do innych życiowych produktów ubezpieczyciela. Strategia PZU zakłada, że sektor zdrowia będzie w 2020 r. przynosił ubezpieczycielowi 1 mld zł przychodów. W ubiegłym roku było to 260 mln zł. Na akwizycję w tym segmencie PZU zamierza przeznaczyć ok. 330 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu