PZU z Dębicą w sądzie

GRA
opublikowano: 20-07-2010, 00:00

Kolejna odsłona konfliktu w Dębicy. PZU Asset Management chce unieważnienia uchwał walnego.

Kolejna odsłona konfliktu w Dębicy. PZU Asset Management chce unieważnienia uchwał walnego.

PZU Asset Management, który ma 12 proc. akcji Dębicy, już od kilku lat zgłasza wątpliwości dotyczące cen transferowych stosowanych w tej oponiarskiej spółce, kontrolowanej przez amerykański koncern Goodyear. Teraz fundusz postanowił pójść do sądu. Wniósł pozew o stwierdzenie nieważności i uchylenie uchwał niedawnego zwyczajnego walnego zgromadzenia.

— Wniesienie pozwów do sądu jest konsekwencją zgłoszonych wcześniej sprzeciwów i działaniem w interesie wszystkich mniejszościowych akcjonariuszy — wyjaśnia Michał Witkowski, rzecznik grupy PZU.

Przypomina, że rezultatem wątpliwości dotyczących cen transferowych było m.in. zgłoszenie przez PZU AM sprzeciwów przy zatwierdzaniu sprawozdania finansowego i sprawozdania zarządu Dębicy za 2009 r., a także udzielenia absolutoriów członkom zarządu tej spółki.

— Byliśmy przekonani, że nie będziemy zmuszeni do tego rodzaju działań. Jeszcze przed odbyciem walnego dwukrotnie występowaliśmy z wnioskiem do zarządu Dębicy o udzielenie mniejszościowym akcjonariuszom odpowiedzi na pytanie w kwestii cen transferowych. Niestety, za każdym razem zarząd spółki, uciekając się do rzekomych formalnych uchybień, odmawiał udzielenia informacji. W takiej sytuacji nie mogliśmy postąpić inaczej niż zawetować uchwały i wnieść pozwy do sądu — wyjaśnia Michał Witkowski.

Z Dębicą nie udało nam się skontaktować.

Na wczorajszej sesji kurs Dębicy mocno się wahał. Ostatecznie zakończył dzień na 0,3-procentowym minusie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu