Qadronet potrzebuje na rozwój 10 mln zł

Mariusz Zielke
27-12-2000, 00:00

Qadronet potrzebuje na rozwój 10 mln zł

Qadronet, spółka zarządzająca trzema medyczno-farmaceutycznymi serwisami internetowymi, szuka inwestora. Do przejęcia jest mniejszościowy pakiet za 10 mln zł.

Na 10 mln zł szacuje potrzeby kapitałowe firma Quadronet, zarządzająca trzema serwisami internetowymi o tematyce medyczno-farmaceutycznej. Trwają poszukiwania inwestora. Wcześniej firma chciała sprzedać około 20 proc. udziałów. Po spadku wycen spółek internetowych jej akcjonariusze zdają sobie sprawę, że będą musieli oddać nieco więcej.

— Chcemy jednak zachować kontrolę nad firmą. Obecna wycena e-spółek na pewno nas obejmuje, ale poza siecią mamy solidne niewirtualne podstawy działalności — mówi Wojciech Tustanowski, dyrektor finansowy spółki.

Qadronet kupił. m.in. pismo „Żyjmy Dłużej” od wydawnictwa Res Publica. Sztandarowym produktem firmy są jednak trzy serwisy internetowe (zdrowezycie.pl, resmedica.pl oraz apteka internetowa — lekidodomu.pl).

— Jesteśmy pierwszą firmą, która wprowadziła takie usługi. Niektórzy twierdzą, że sprzedawanie leków przez Internet jest niezgodne z prawem. Potrafimy udowodnić, że to nieprawda — twierdzi Andrzej Horoszczak z Qadronet.

Serwis lekidodomu.pl dostarcza na zamówienie zarówno farmaceutyki, jak i produkty pochodne. Serwisy medyczne są budowane przez lekarzy specjalistów. Spółka Qadronet podpisała też kontrakt z Mazowiecką Kasą Chorych na propagowanie programu Rodzina, mama i ja.

— W ten sposób zarabiamy nie tylko na reklamie i usługach świadczonych przez nasze serwisy. Liczymy na kontrakty z innymi kasami — mówi Wojciech Tustanowski.

Według niego, Polacy znajdują się na pierwszym miejscu wśród Europejczyków pod względem zainteresowania medycznymi stronami WWW.

— Amerykanie biją nas co prawda kilkunastokrotnie, jednak potencjał naszego rynku jest ogromny — mówi dyrektor finansowy Qadronet.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Zielke

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Qadronet potrzebuje na rozwój 10 mln zł