Qualcomm bez zgody chińskiego regulatora na przejęcie NXP

opublikowano: 26-07-2018, 07:14

O północy ze środy na czwartek czasu wschodniego USA upłynął ostateczny termin dla Qualcomm na zakup NXP Semiconductors. Niestety do tego czasu chiński nadzór nie wydał żadnej decyzji, co prawdopodobnie zamyka drzwi dla tej transakcji, donosi Reuters.

Wcześniej Qualcomm informował, że obniży swoją wartą 44 mld USD ofertę na NXP – największa akwizycja na świecie w sektorze półprzewodników - chyba że otrzyma w ostatniej chwili stosowną zgodę.. Jeśli transakcja zostanie rozwiązana, Qualcomm zapłaci NXP prowizję za zerwanie umowy o wartości 2 mld USD nie później niż o godzinie 09:00 ET w dniu 26 lipca.

Zobacz więcej

Qualcomm

Bloomberg

Tymczasem ani chińska Państwowa Administracja Regulacji Rynków nie Qualcomm po upływie wspomnianego wyżej deadline nie wydały żadnych komunikatów.

Zdaniem ekspertów tak niekorzystny rozwój sytuacji dla amerykańskiej firmy, to rezultat eskalacji wojny handlowej prowadzonej przez administrację prezydenta Trumpa z Pekinem odnośnie stawek celnych.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu