Quantum kusi marżą

KL
opublikowano: 26-07-2007, 00:00

Informatyczna spółka chce uzyskać ze sprzedaży akcji 10 mln zł. Połowę tej kwoty wyda na akwizycje.

Informatyczna spółka chce uzyskać ze sprzedaży akcji 10 mln zł. Połowę tej kwoty wyda na akwizycje.

Właśnie trwa budowa księgi popytu na akcje Quantum Software. Cena zostanie opublikowana 28 lipca. Podany w prospekcie emisyjnym przedział cenowy to 19,7-23,2 zł. Spółka wyemituje 470 tys. nowych akcji. Papiery, należące do dotychczasowych akcjonariuszy (głównie menedżment firmy, który ma udziały w Quantum bezpośrednio i przez spółkę Quantum Asset), będą objęte sześciomiesięcznym lock-upem. Po pół roku Quantum Asset będzie mógł sprzedawać akcje w transakcjach pakietowych. Walory spółki zadebiutują na giełdzie jeszcze w sierpniu. Po emisji nowi akcjonariusze będą mieć 21,17 proc. udziałów w firmie informatycznej.

Quantum specjalizuje się w informatycznych rozwiązaniach logistycznych i zamierza kupować firmy działające w tej samej branży. W grę wchodzą też spółki zagraniczne. Quantum chce mocno zaistnieć m.in. na wschodzie Europy oraz w Hiszpanii. Firma wzmocni też marketing za granicą.

Przychody ze sprzedaży w ubiegłym roku wyniosły 13,33 mln zł w porównaniu z 10,3 mln zł w 2005 r. Zysk netto wzrósł w ubiegłym roku kilkakrotnie — z 335 tys. zł do 1,2 mln zł.

— Chcemy utrzymać tempo wzrostu o 20-30 proc. rocznie — zarówno jeśli chodzi o przychody, jak i o zysk — zapowiada Tomasz Hatala, prezes Quantum Software.

Rentowność netto Quantum Software wzrosła z 3,8 proc. w 2004 r. do 9 proc. w roku 2006. Na koniec 2007 r. ma sięgnąć 10 proc. (firma prognozuje w prospekcie emisyjnym 16,3 mln zł przychodu i 1,63 mln zł zysku netto).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu