Quiosque przenosi się do hoteli

opublikowano: 09-04-2021, 17:29

Galerie pozostają zamknięte, a sprzedaż ubrań Quiosque przenosi się do hoteli Focus.

Sieć hoteli Focus udostępni swoje powierzchnie marce odzieżowej Quiosque. Showroomy, w których marka będzie sprzedawać ubrania, powstaną w ośmiu hotelach: w Gdańsku, Bydgoszczy, Lublinie, Szczecinie, Łodzi, Chorzowie, Poznaniu i Sopocie.

— Salony znajdujące się przy ulicach mogą działać, a te w galeriach handlowych muszą pozostać zamknięte. Czujemy ogromną niesprawiedliwość i brak logiki przy podejmowaniu takich decyzji przez rząd. Działalność handlowa jest dozwolona w hotelach, dlatego zdecydowaliśmy się przenieść część naszego asortymentu do nowo powstałych showroomów w hotelach Focus — mówi Agnieszka Krzywańska, Dyrektor Zarządu PBH.

Quiosque prowadzi sprzedaż w przyulicznych sklepach, w centrach handlowych oraz internecie. W wyniku lockdownu jej sprzedaż za pośrednictwem e-commerce wzrosła ponaddwukrotnie - z 11 mln zł w okresie kwiecień 2019 - marzec 2020 do 23 mln zł w analogicznym okresie rok później.

— Tylko 28 spośród 160 naszych sklepów pozostaje otwartych. Liczymy, że wspólne działania z siecią Focus, w ramach grupy Immobile, pomogą nam przetrwać kolejne zamknięcie centrów handlowych. Podczas pierwszego lockdownu byliśmy pierwszą firmą odzieżową, która rozpoczęła sprzedaż kolekcji za pośrednictwem mediów społecznościach. Sukces tego pomysłu sprawił, że sprzedaż live wpisała się na stałe do kalendarza naszych działań, a grono fanek takiej formy zakupów online wciąż rośnie — mówi Agnieszka Krzywańska.

6 kwietnia Immobile, holding mający udziały w spółkach z branży przemysłowej, deweloperskiej i hotelarskiej, uzyskał zgodę rady nadzorczej na przejęcie 90 proc. udziałów spółki Dlako, głównego udziałowca posiadającego markę Quiosque. Do sfinalizowania transakcji ma dojść w przyszłym tygodniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane