Qumak chce odszkodowania od UM Dolnego Śląska

WST
opublikowano: 08-04-2015, 10:50

Qumak złożył pozew przeciw Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Dolnośląskiego. Spółka żąda łącznie ponad 95,6 mln zł

Rozpoczęta właśnie sprawa sądowa dotyczy kontraktu na stworzenie platformy e-DolnyŚląsk, który był realizowany na zlecenie dolnośląskiego Urzędu. Wart niemal 66 mln zł brutto projekt został przerwany, kiedy zamawiający odstąpił od niego w lutym tego roku.

Technologiczno-informatyczna spółka domaga się pełnego wynagrodzenia należnego za realizację kontraktu, pomniejszonego o wypłacone dotychczas kwoty, czyli ok. 64,7 mln zł. Jednocześnie prawnicy Qumaka zażądali niemal 30,9 mln zł tytułem odszkodowania na pokrycie kosztów poniesionych przez firmę. W sumie kwota roszczenia to 95,6 mln zł. 

- W pozwie szczegółowo udowadniamy, że opóźnienia w realizacji, na które powołał się Urząd odstępując od umowy, wynikały z działań i postawy Zamawiającego. Pokazujemy tam też efekty notarialnej inwentaryzacji, która wykazała, że większość elementów platformy była wykonana w średnio niemal 90 procentach – mówi Paweł Jaguś, prezes Qumak S.A. 

W pozwie Qumak domaga się również ustalenia, że naliczone przez Zamawiającego kary są bezzasadne. Stąd całkowita wartość sporu ujęta w dokumencie to prawie 130 mln zł.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu