R22 się rozpędza

opublikowano: 29-12-2017, 14:37

R22, które w 2016 roku wydało na przejęcia ponad 60 mln zł, nie zwalnia tempa. Już wkrótce grupa może powiększyć się kolejne podmioty.

Akcjonariusze, którzy kupili w ofercie publicznej akcje poznańskiej firmy mogą liczyć zyski. W pierwszym dniu notowań akcji i PDA spółki na GPW, mogli zrealizować zyski - cena papierów na otwarciu wzrosła prawie 30 proc. Przedstawiciele spółki, choć akcje w IPO nie sprzedały się po cenie maksymalnej, także nie ukrywają zadowolenia.  

Debiut R22 (prezes Jakub Dwernicki)
Zobacz więcej

Debiut R22 (prezes Jakub Dwernicki) fot. Marek Wiśniewski, PB

– Przeprowadzenie oferty w takich warunkach rynkowych było sukcesem. Już odczuwamy korzyści z bycia spółką giełdową – zaczęły się do nas zgłaszać podmioty zainteresowane współpracą – mówi prezes R22 Jakub Dwernicki.

Wśród celów emisyjnych oferty publicznej, z której firma pozyskała ponad 61 mln zł, były przejęcia. Jeszcze przed pierwszym notowaniem, grupa poinformowała o umowie zakupu, za 22 mln zł, spółki hostingowej Kei.pl. R22 prowadzi zaawansowane prace w sprawie kolejnych trzech przejęć w segmencie hostingu. 

– Dwie firmy są mniejsze, trzecia porównywalna do Kei.pl. Finalizacja tych negocjacji powinna nastąpić w perspektywie kwartału – mówi Jakub Dwernicki. 

Rozmowy o przejęciach dotyczą także firm z obszaru omnichannel. 

– Łączna liczba projektów, które rozpatrujemy to około 20. Musimy mieć z czego wybierać – mówi prezes. 

Pieniądze pozyskane z emisji akcji mogą więc szybko się wyczerpać. Firma nie wyklucza, że kolejne akwizycje będą finansowane także kredytem bankowym lub obligacjami. Planuje jednak utrzymanie wskaźnika długu netto do EBITDA na poziomie około dwukrotności. Obecnie wynosi on 2,9.

Szef R22 nie wyklucza, że po upływie lock-upu, który był ustalony na dziewięć miesięcy spółka może zdecydować się na kolejną emisję akcji, jeżeli znajdzie duży cel akwizycyjny.

- Na razie mówimy o czymś hipotetycznym - powiedział prezes. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy