Rabat dla nowego inwestora

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 06-01-2004, 00:00

Rodzina Gawędów wycenia spółkę na 50 mln zł. Jeśli jednak inwestor kupi od razu wszystkie akcje, pewnie dostanie rabat.

Akcje SM Media, spółki działającej w sektorze telekomunikacyjnym, od tygodnia są notowane na rynku CeTO, ale dotychczas nie zawarto żadnej transakcji.

— I nie należy się ich spodziewać. Główni akcjonariusze, czyli moja rodzina, nie zamierzają pozbywać się akcji na rynku — mówi Wojciech Gawęda, prezes SM Media.

Możliwe jednak, że w niedługim czasie dojdzie do transakcji pakietowych, gdyż Wojciech Gawęda negocjuje odkupienie akcji od mniejszościowych udziałowców, którymi jest kilka osób fizycznych.

Rodzina Gawędów jest natomiast skłonna odsprzedać walory SM Media inwestorowi branżowemu albo finansowemu. We wrześniu prowadzono już bardzo zaawansowane rozmowy w tej sprawie, ale kandydat na inwestora nie zdecydował się na objęcie nowej emisji i musieli to zrobić dotychczasowi akcjonariusze.

— Rozmowy cały czas są jednak prowadzone. Nasz partner przygląda się rozwojowi rynku telekomunikacyjnego i być może zdecyduje się na przejęcie kontroli nad firmą — tłumaczy prezes SM Media.

Wojciech Gawęda wycenia spółkę na 50 mln zł, co daje około 1000 zł za akcję. Ale przyznaje, że jeśli ktoś zaoferuje odkupienie wszystkich akcji, to może obniżyć cenę. Tak naprawdę jednak rodzina Gawędów nie spieszy się ze sprzedażą udziałów.

— Lepiej byłoby najpierw zrealizować nasze plany. Wejście Polski do Unii otwiera nowe możliwości. Mamy sporo pomysłów, myślimy na przykład o tym, aby zostać wirtualnym operatorem komórkowym — twierdzi Wojciech Gawęda.

SM Media zamierzają w przyszłym roku zainwestować 5 mln zł, głównie w budowę własnej sieci telekomunikacyjnej. Prezes ocenia ubiegły rok jako bardzo dobry. Zysk netto na pewno przekroczy 1 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rabat dla nowego inwestora