Rada dyrektorów Renault zajmie się we wtorek ofertą FCA

opublikowano: 04-06-2019, 14:07

Członkowie rady dyrektorów Renault ocenią we wtorek ofertę połączenia złożoną niedawno francuskiej spółce przez Fiat Chrysler (FCA), donosi Reuters.

Według źródeł agencji, rada zajmie się ofertą, bo FCA w nocy z poniedziałku na wtorek zdołało rozwiać wątpliwości dotyczące transakcji, które zgłaszał rząd Francji, właściciel 15 proc. Renault.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Nieoficjalnie wiadomo, że rząd domagał się gwarantowanego miejsca w radzie dyrektorów powstałej po fuzji spółki, a także prawa weta przy wyborze jej prezesa. Ostatecznie dostanie jedno z czterech miejsc w radzie przypadających Renault. Francuska spółka odda także rządowi jedno z dwóch miejsc, które będzie miała w czteroosobowym komitecie nominującym na stanowisko prezesa.

Reuters podkreśla, że zawarty kompromis z francuskim rządem może otworzyć drogę do zatwierdzenia przez radę dyrektorów Renault ramowego porozumienia rozpoczynającego długi proces pełnej fuzji obu koncernów motoryzacyjnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy