Rada nadzorcza LOT nie odwołała Grabarka

opublikowano: 29-11-2004, 17:28

Na poniedziałkowym posiedzeniu rady nadzorczej PLL LOT odrzucono większością głosów wniosek o dymisję prezesa zarządu spółki Marka Grabarka, poinformował PAP rzecznik prasowy LOT-u Leszek Chorzewski. Wniosek ten został zgłoszony przez jednego z członków rady, reprezentującego pracowników spółki.

Personel pokładowy PLL LOT protestował przeciw ewentualnym zwolnieniom pracowników w końcu października. Według Związku Zawodowego Personelu Pokładowego PLL LOT, w ramach planu oszczędnościowego przedsiębiorstwa, pracę ma stracić około 230 stewardes i stewardów.

Kilka dni wcześniej przeciw planom zwolnienia protestowali pracownicy przedstawicielstwa PLL LOT w Niemczech.

PLL LOT ma do końca 2006 roku obniżyć koszty działania przedsiębiorstwa o 500 mln zł. Oszczędności mają dotyczyć wszystkich obszarów działalności.

Jak powiedział Chorzewski, liczba personelu pokładowego, który zostanie uznany za niezbędny, zostanie określona do końca roku. W Locie trwa obecnie przegląd stanowisk pracy, przed którego zakończeniem trudno powiedzieć, czy i kto zostanie zwolniony, powiedział Chorzewski. Przegląd ten zakończy się w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Według danych spółki z marca br., LOT miał w 2003 roku 111,6 mln zł straty netto, a w 2002 roku wypracował 112,6 mln zł zysku netto.

Średniookresowy plan rozwoju spółki zakłada, że z działalności przewozowej LOT odnotuje wzrost przychodów o 5,6 proc. rocznie, czyli z poziomu 2,857 mld zł w roku 2003 do 3,364 mld zł w 2006 roku.

LOT należy do sojuszu lotniczego Star Alliance, który został utworzony w 1997 roku przez pięć linii lotniczych. Linie lotnicze należące do sojuszu latają obecnie do ponad 700 portów lotniczych w 129 krajach i wykonują ponad 10 tys. rejsów dziennie. W skład Star Alliance wchodzi obecnie 15 linii lotniczych, w tym niemiecka Lufthansa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rada nadzorcza LOT nie odwołała Grabarka