Rada Przedsiębiorczości apeluje o 19 proc. PIT dla przedsiębiorców

20-10-2003, 13:11

PAP: Rada Przedsiębiorczości wzywa wszystkich parlamentarzystów do poparcia proponowanych przez przedsiębiorców rozwiązań podatkowych, m.in. obniżenia do 19 proc. podatku PIT od osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą.

Rada Przedsiębiorczości skierowała w tej sprawie list otwarty do parlamentarzystów. Zdaniem Rady, wielu posłów z różnych ugrupowań krytykuje proponowane przez Radę Przedsiębiorczości rozwiązania, tymczasem obniżenie i zrównanie podatku powoduje dopływ dodatkowych środków do obrotu gospodarczego - ocenili przedstawiciele Rady Przedsiębiorczości podczas poniedziałkowej konferencji prasowej na temat debaty podatkowej.

"Jeżeli ktoś występuje przeciwko reformie podatkowej, przeciwny jest tym samym wzrostowi gospodarczemu, rozwojowi przedsiębiorczości, tworzeniu nowych miejsc pracy i likwidacji szarej strefy" – uważają przedstawiciele Rady Przedsiębiorczości.

"Stawiamy sprawę jasno: będziemy głośno i otwarcie wskazywać przeciwników proponowanych rozwiązań podatkowych, którzy swoją demagogiczną argumentacją wprowadzą w błąd ogromne rzesze przedsiębiorców i całą opinię społeczną. Publicznie nazwiemy ich wrogami przedsiębiorczości" - uważają przedsiębiorcy.

Prezes Business Centre Club Marek Goliszewski zapowiedział, że przed najbliższymi wyborami Rada zrobi kampanię przeciwko tym parlamentarzystom, którzy będą głosować w Sejmie przeciwko obniżaniu podatków.

"Będziemy informowali przedsiębiorców w każdym regionie, że te i te osoby były przeciwko rozwojowi gospodarczemu. Będziemy też popierać te osoby, które są za obniżeniem podatków" - powiedział.

Poinformował też, że po głosowaniu w najbliższy czwartek w Sejmie Rada poda do publicznej wiadomości listę posłów, którzy będą głosować przeciwko proponowanym zmianom podatkowym.

Zdaniem Rady, obniżenie podatków pozwoli na uruchomienie niewykorzystanych mocy produkcyjnych i tworzenie nowych miejsc pracy. To z kolei pociągnie za sobą zwiększenie produkcji, wzrost konsumpcji, a tym samym wzrost dochodów budżetowych.

Przedsiębiorcy wskazują, że dość niski podatek zachęci kryjących się w szarej strefie przedsiębiorców do ujawnienia swoich dochodów - z korzyścią dla budżetu i całej gospodarki. Przyznali, że przyjęty przez Sejm projekt ustawy o obniżeniu CIT w 2004 r. do 19 proc. i proponowane wprowadzenie podatku PIT od działalności gospodarczej na tym samym poziomie dają równe prawa wszystkim podmiotom gospodarczym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Rada Przedsiębiorczości apeluje o 19 proc. PIT dla przedsiębiorców