Radom wodzi biznes na pokuszenie

DI, PAP
22-02-2016, 18:11

Zwolnienie z podatków lokalnych, szkolenie kadr, tanie czynsze – to przykłady rozwiązań, które samorządowcy zaoferują przedsiębiorcom.

Ułatwić życie biznesmenom – taki jest cel władz mazowieckiego miasta. Pakiety wsparcia mają funkcjonować w ramach Radomskiej Strefy Gospodarczej (RSG).

- Chcemy, aby RSG funkcjonowała jak przedsiębiorstwo usługowe. Chcemy świadczyć na rzecz przedsiębiorców kompleksową usługę, żeby czuli się w naszym mieście jak najlepiej – podkreśla Jerzy Zawodnik, wiceprezydent miasta

Pakiety skierowane są do różnych grup odbiorców. Z pakietu „Pionier” mogą skorzystać inwestorzy, którzy chcieliby rozpocząć działalność gospodarczą w Radomiu. Władze miasta proponują im m.in. zorganizowanie giełd pracy, udostępnienie bazy terenów inwestycyjnych, biur i hal (kilkadziesiąt hektarów terenów inwestycyjnych, ponad 5 tys. metrów kw. biur), piętnastoletnie zwolnienia od podatków lokalnych, program stażowy dla studentów, czynsze dzierżawcze za 1 proc., szkolenia kadr i współpracę w ramach tzw. klastra edukacji zawodowej.

Pakiet „Progres” skierowany do firm, które już funkcjonują w Radomiu, ale chciałyby rozwijać działalność, oferuje m.in. pomoc ze strony opiekuna danego projektu.

Pakiet „Mikro” przygotowany z myślą o osobach, które chciałby założyć działalność gospodarczą albo prowadzących mikroprzedsiębiorstwa, przewiduje m.in. konkurs dla młodych osób, których prace dyplomowe są jednocześnie pomysłami na własną firmę oraz konkursy na innowacyjne projekty biznesowe.

Pakiet „Idea” stworzono dla firm zainteresowanych komercjalizowaniem badań naukowych.

- W tym przypadku pomoże nam m.in. Agencja Rozwoju Przemysłu, która ma specjalna platformę transferu technologii - podkreślił Jerzy Zawodnik.

Dodał, że z myślą o inwestorach, radomski magistrat uruchomił specjalną infolinię obsługiwaną w języku polskim i angielskim.

Zdaniem przedstawicieli firm, które już skorzystały z niektórych form wsparcia ze strony miasta, proponowane pakiety będą pomocne w prowadzeniu działalności gospodarczej. Grzegorz Starzomski z firmy Supron 3 podkreślił, że jego przedsiębiorstwo korzystało już wielokrotnie z pomocy miasta, m.in. przy budowie hali produkcyjnej.

- Dzięki wsparciu urzędników magistratu, wszelkie negocjacje z gestorami wszelkich mediów, mogliśmy zrealizować bardzo szybko i skutecznie – stwierdził przedsiębiorca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Radom wodzi biznes na pokuszenie